צפו: "חתול ועכבר" במאחז בשומרון

המתנחלים בונים-השוטרים מפנים והורסים-המתנחלים בונים. הסידור הזה חוזר על עצמו בגבעות השומרון כמעט מדי שבוע. הפעם גם ניתן לצפות בו. זה מה שקרה במאחז "רכס הסלע" כשהשוטרים הגיעו והמתנחלים צפצפו עליהם

בזמן האחרון אנחנו שומעים כמעט מדי שבוע על מאחזים שקמים ביהודה ושומרון - ונבנים מחדש. היום אנחנו מספקים הצצה לדרך האבסורדית שבה זה קורה בשטח.

כוחות מג"ב מגיעים לרכס סלע בשומרון ומבקשים מהמתנחלים לעזוב. אבל הם מתעלמים, ומהר מאוד האירוע שהחל על מי מנוחות נגרר להפעלת כוח פיזי.

מטרת המשטרה היא להרחיק את כל הנוכחים ולא להתיר את המבנה על תילו. אבל גם לאחר הרחקת הגברים, ממשיכות הנשים לנהל מאבק על מבנה העץ הזה. "עם נחישות ועקשנות, האחיזה הזו תוביל להתפתחות של יהודה ושומרון", מסביר אחד המתנחלים את המטרה של הצד השני.

מי יישבר ראשון?

המבנה נהרס, אבל זה לא מחזיק יותר מדי זמן. "לא יותר מכמה דקות לאחר שהמבנה היה הרוס - והקמנו אותו מחדש", מתארת את המתרחש דניאלה וייס - האמא הרוחנית של המתנחלים. כאילו לא קרה דבר נוטלים המתנחלים קורות ובתוך דקות מרימים באוויר מבנה חדש.

במשטרה מתארים את הסיפור הזה בציוריות. "זה משחק של חתול ועכבר", הם אומרים לנו. משחק שבוודאי ימשיכו לשחק בו בגבעות גם בחודשים הבאים, עד שמישהו יותש ראשון. 

הווידאופדיה: ההתנתקות

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק