הנגמ"ש התהפך - 9 חיילים נפצעו

בצה"ל מעריכים כי טעות בניווט היא שגרמה להתהפכות הנגמ"ש במהלך אימון של חטיבת כפיר במדבר יהודה. אלוף פיקוד מרכז הורה להפסיק את האימונים עד שיתקבלו ממצאים ראשונים של התחקיר

נסיבות התאונה נבדקות. ארכיון (חדשות 2)

אלוף פיקוד מרכז גדי שמני הורה להפסיק את אימון חטיבת כפיר בנבי-מוסא שבמדבר יהודה עד שיתקבלו ממצאי התחקיר הראשוני מתאונת האימונים אמש.

תשעה חיילי החטיבה נפצעו קל בהתהפכות נגמ"ש לתוך תעלה ופונו באמצעות מסוק ואמבולנסים של מד"א לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. על פי ההערכה טעות בניווט היא שגרמה לתאונה.

בצה"ל ובמערכת הביטחון מוטרדים מתאונות האימונים, ביניהן גם תאונות הדרכים, שבצער מהוות חלק בלתי נפרד מהפעילות היומיומית של החיילות. לפני כשנתיים נהרג סמ"ר אסף וקסמן, חייל מילואים אשר נהג בנגמ"ש במסגרת מבצעי האימונים של יחידתו באזור רמת הגולן.

במהלך נסיעת האימונים התהפך הנגמ"ש ומחץ את וקסמן. תחקיר ראשוני העלה הסברה כי שדה הראייה של וקסמן היה מוגבל - מה שגרם להתהפכות. חמישה מנוסעי הנגמ"ש האחרים, גם הם חיילי מילואים, נפצעו וטופלו על ידי חובשים במקום, וחלקם אף הועברו באמצעות מסוק לבית החולים. את וקסמן לא ניתן היה להציל והחובשים נאלצו לקבוע מותו.