דיווח: צבא לבנון וכוחות יוניפי"ל העלו כוננות בגבול

על רקע המסרים התקיפים שהעבירה לאחרונה ישראל ללבנון ולחיזבאללה, מדווחים כלי תקשורת ערביים כי צבא לבנון ואפילו כוחות יוניפי"ל העלו ביממה האחרונה את הכוננות לאורך הגבול - מחשש לפעילות ישראלית. ישראל: חיזבאללה כבר חידש את הפעילות בדרום לבנון, ואפילו מאמן את חיילי האו"ם

חיילי צבא לבנון. בכוננות? (רויטרס)

שוב מתיחות בצפון? שבועיים חלפו מאז מלאו שלוש שנים לפרוץ מלחמת לבנון השנייה, אך על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים - השקט השורר לאורך הגבול מדומה ושברירי למדי. סוכנות הידיעות הלבנונית מדווחת היום כי בימים האחרונים העלו צבא לבנון כמו גם כוחות יוניפי"ל הפרוסים לאורך הגבול את הכוננות, בעקבות מה שהם מכנים "פעילות צבאית ישראלית" לאורך הגבול.

"חיילים ונגמ"שים התפרסו באזור הגבול, על מנת להיות ערוכים לעימות עם כוחות האויב הישראלי, וגם כוחות יוניפי"ל עודכנו והוזהרו", כך צוטטו כלי תקשורת בלבנון. במדינה טוענים כי בימים האחרונים נרשמה פעילות קרקעית ואווירית ענפה של צה"ל באזור, ומזהירים מפני פגיעה בריבונות הלבנונית.

בימים האחרונים דווח כי ישראל העבירה לאחרונה מסרים חריפים ותקיפים לממשלת לבנון ולחיזבאללה, באמצעות גורמים דיפלומטיים באו"ם ובגופים בינלאומיים אחרים, לפיהם היא לא תשקוט נוכח המשך הפעילות של הארגון לאורך הגבול - בניגוד להחלטה 1701 של האו"ם.

חיזבאללה כבר נערך לעימות הבא

כרזות חיזבאללה. מראות שבשגרה (רויטרס)
מאז סיום מלחמת לבנון השנייה, לא הפסיק איסוף המודיעין של ישראל לאורך הגבול. לטענת צה"ל, תועדו עשרות מקרים של פעילות גורמים ופעילים בחיזבאללה באזור הגבול, לרבות שיקום ופיתוח ענף המנהרות באזור הכפרים השיעים באזור. בישראל טוענים לאחרונה כי אנשי חיזבאללה אף תועדו מאמנים אנשי יוניפי"ל לתרחיש בו תחליט ישראל לפעול צבאית בשטחי לבנון.

בסוף השבוע פרסמנו בתכניתנו "אולפן שישי" כי חיזבאללה למעשה כבר נערך לסבב העימות הבא עם ישראל. מראות הדגלים והכרזות של הארגון כבר שבו ממזמן לאזור הגבול, ובצה"ל התירו לפרסם תמונות של מזל"ט המתעדות חבורת בכירים של חיזבאללה, שמגיעה לפינה באזור הגבול ונכנסים מספר פעמים למנהרה תת קרקעית. מרבית הכפרים השיעים בדרום לבנון הפכו ממשית למאחזים של הארגון, ומתחת לבתים נבנו עשרות מנהרות המובילות לכל כיוון.

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה