צה"ל חוקר את ביקור נתניהו בבסיס אצל בנו המגויס הטרי

לפני כמה ימים פורסם כי ראש הממשלה נתניהו הגיע לבסיס צבאי כדי לבקר את בנו יאיר בטירונות. היום מתברר שבצה"ל הופתעו מהביקור בבסיס וכי הכל קשור למפקד הבסיס - שרק רצה ברכה מצולמת לבר המצווה של בנו

בשבוע שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו ואשתו שרה הגיעו לבסיס טירונים צבאי בדרום הארץ כדי לבקר את בנם יאיר, שהתגייס לצה"ל רק שלושה ימים קודם לכן. אמש התברר שבצה"ל הופתעו מהביקור בבסיס הטירונים.

בצה"ל חשו מבוכה: מסתבר כי לראש הממשלה, לרעייתו או ללשכתו לא היה כל קשר לבקשה הזו, לבקר את בנו בבסיס. לחדשות 2 נודע כי הכל קשור לבר המצווה שחוגג בנו של מפקד הבסיס.

על פי המידע, מפקד הבסיס ואחרים התדיינו על סידורי אבטחה של נתניהו הבן, ואז גילה המפקד להיטות מיוחדת לאישור הביקור בבסיס שבדרך כלל לא מאפשר ביקורי הורים במקום. לאחר האישור נתניהו, אשתו ושאר ההורים מקבלים הודעה כי הם יכולים לבקר, וכמו כל הורים אוהבים, השניים מגיעים לביקור בנם החייל.

במהלך ביקור משפחת נתניהו בבסיס, מבקש המפקד מראש הממשלה לשלוח ברכה מצולמת לבנו שחוגג בר מצווה. ראש הממשלה נעתר ברצון ונראה כי כל הביקור התאפשר כדי לסדר ברכה בווידאו לבן של מפקד הבסיס - וכולם מרוצים.

משפחת נתניהו ביקרה את הבן, ובנו של מפקד הבסיס זכה לברכה מראש הממשלה. כעת, צריכים שלטונות צה"ל לתת את הדעת על התנהלות מפקד הבסיס שעשה מעין חצי קריצה אישית לענייניו הפרטיים.

מדובר צה"ל נמסר כי "בנו של ראש הממשלה עובר עתה טירונות בבסיס של חיל המודיעין בדרום הארץ. ראש הממשלה ורעייתו ביקרו את בנם החייל כמו הורים נוספים ביום שישי האחרון. מבדיקה שנערכה עולה כי האפשרות לביקור הוריו של טוראי נתניהו בבסיס הטירונים עלתה בשיחת תיאום בין מפקד בסיס הטירונים וגורמי האבטחה של צה"ל, במהלכה החליט מפקד הבסיס, מתוקף סמכותו, לפתוח את הבסיס לביקורי כלל הורי הטירונים".

עוד נמסר: "כאמור, כפי שנמסר אמש, לא ראש הממשלה, לא משפחתו, לא לשכתו ולא כל גורם הקשור אליו יזמו את הביקור בבסיס הטירונים, אלא הוזמנו אליו כמו יתר ההורים ע"י מפקדת הבסיס.
בתום ביקור ההורים ביקש ראש הממשלה להיפגש עם סגל הבסיס על מנת להודות להם, ולהביע הערכה לפועלם ולשירותם בצה"ל. בסיום המפגש ביקש מ' הבסיס מרוה"מ להואיל ולברך את בנו לרגל חגיגת בר המצווה. רוה"מ נעתר לבקשה והצטלם".

הזוג נתניהו הגיע לבסיס בליווי שיירה מאובטחת

הזוג נתניהו, על פי הדיווח בעיתון "מעריב" לא הגיע לבד לבסיס. שיירה של 15 כלי רכב ליוותה אותם ומאבטחי השב"כ השתלטו על שערי הכניסה לבסיס. המאבטחים גם פטרלו בבסיס לפני ובזמן הגעת הזוג נתניהו.

ראש הממשלה ישב עם המשפחה בלשכת מפקד הבסיס. "אנחנו ישבנו עם הילדים בחוץ, וראש הממשלה היה במקום אחר", סיפר לעיתון אחד ההורים שהגיע לבקר את בנו בהתראה של כמה שעות.

אחד המפקדים אמר כי "בדרך כלל אין ביקורי הורים. מדובר בטירונות קצרה. אבל אם נותנים לטירון אחד - אי אפשר למנוע מאחרים. לאורך הטירונות כולם שווים, אין הבדל בין חייל לחייל". ביום שישי הקרוב, ככל הנראה, יזכו יאיר ושאר החיילים בטירונות לביקור נוסף של ההורים.

בסיום הטירונות, בדרגת רובאי 0.2, יעבור נתניהו קורס מש"קים של דובר צה"ל. מדובר צה"ל אז נמסר כי "ראש הממשלה ביקר בסוף השבוע האחרון את בנו בבסיס הטירונים בדומה לשאר ההורים שביקרו את ילדיהם במחזור טירונות זה". אבל לטענת מקורות בסביבת ראש הממשלה, היוזמה לביקור הגיעה בכלל מצה"ל.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?