האלוף רגב קורקע בשל תאונת טיסה

טייס הפנטום שהפיל שני מטוסי אויב במהלך מלחמת יום כיפור, האלוף (במיל.) גיל רגב, היה מעורב ב"תאונת הסעה" - כפי שהדבר מכונה בחיל האוויר. במהלך שיעור הכשרה שערך רגב עם פרח הטיס, התנגש המטוס במכשול מחוץ למסלול. בעקבות האירוע נערך תחקיר ראשוני שבסופו הוחלט לקרקע את רגב עד להחלטת אחרת של מפקד הטייסת

אלוף במיל. גיל רגב (חדשות 2)

ראש אכ"א לשעבר ואיש חיל האוויר האלוף במילואים גיל רגב, שהשמש בימים אלה מדריך בבית הספר לטיסה בחצרים, קורקע בשבוע שעבר לאחר תאונה שקרתה במהלך טיסה שערך עם פרח טיס. ההחלטה התקבלה בתום תחקיר ראשוני שערכה ועדת בדיקה, כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

רגב, שנחשב לטייס קרב מוכשר, יצא לטיסת ניסיון עם אחד מפרחי הטיס על מטוס צוקית, זאת כחלק משיעורי ההכשרה בבית הספר לטיסה שבחצרים. רגב והחניך הניעו את מטוס הצוקית על מסלול ההמראה, כאשר בשלב מסויים סטה המטוס מהנתיב והתנגש במכשול מחוץ למסלול.

בתקרית, המכונה בחיל האוויר "תאונת הסעה", לא נפגע איש אך נגרם נזק למבנה המטוס. בעקבות האירוע נערך תחקיר ראשוני בבסיס, בסופו הוחלט כי רגב יימנע מלהדריך בבית הספר לטיסה עד להודעה חדשה.

האלוף רגב שימש בעבר כטייס פנטום ואף הפיל שני מטוסי אויב במלחמת יום הכיפורים. בנוסף הוא פיקד על טייסת הפנטום ושימש כמפקד בסיס נבטים בדרום. בתפקידו האחרון בצה"ל שימש ראש אכ"א.