תיעוד: פעילי אל-קעידה על גבול ישראל-לבנון

בפרדסים, בין מטעי הבננות, הם מסתתרים. פועלים משם, נערכים לשעת ה-ש'. פעילי ארגון אל-קעידה, שהוכשרו באפגניסטן ונשלחו בהוראתו של בן לאדן, מציגים בסרטון חדש מערך רקטות וטילים - המיועדים ליפול בישראל. "לא נכבד את ההסכמים הבינלאומיים", הם מצהירים. צפו בתיעוד ההכנות של הפעילים

במרחק נגיעה מהגבול: בסרטון חדש שמפיץ ארגון אל-קעידה מתועדת יחידת ייצור הרקטות המיוחדת, שהוכשרה והתאמנה באפגניסטן ופקיסטן - וכעת הצליחה גם להסתנן ללבנון.

בסרטון, שולחים פעילי הארגון מסר חד וברור לישראל: "אתם, היהודים, לא הייתם פה - ועכשיו אתם חיים על זמן שאול למרות הערמומיות שלכם".

בסרט נחשפים השלבים בהם עברו פעילי הארגון, עד שהגיעו לשדות החקלאיים בדרום לבנון, ממש בסמוך לגבול עם ישראל. החולייה ששיגר ראש הארגון בעצמו, אוסמה בן לאדן, בחרה להציב עשרות טילים מסוגים שונים באזורי הפרדסים ומטעי הבננות.

"לא נכבד את ההסכמים הבינלאומיים שמכירים ביישות הציונית על אדמת פלסטין", אומר בן לאדן עצמו בהקלטה. "זוהי מלחמת קודש לשחרור פלסטין כולה, מהנהר ועד הים, בעזרת אללה, והיא מתנהלת בשיתוף פעולה עם הלוחמים שנמצאים שם".

מתקפה גם על נסראללה

כאשר סיימו פעיליו של בן לאדן לכוון את הטילים לעבר הגבול הישראלי, הם התקינו להם מנגנוני השהיה שהכינו מראש. לפני שעזבו את המקום, הם דאגו לצלם את האנטנות השייכות לצה"ל, רק כדי להדגיש את הקרבה הגיאוגרפית אל היעד.

במהלך מבצע "עופרת יצוקה" נפל אחד הטילים בשטח ישראל. החיזבאללה הזדרז להודיע שאין לו קשר, ולכן גם הוא מותקף בסרט של הארגון. "מובארק הוא בלם הזעזועים שמגן על היהודים במצרים, וגם נסראללה הפך לבלם זעזועים ליהודים בלבנון", עוקץ הסרטון.

מאז סיומה של מלחמת לבנון השנייה, חשפו צבא לבנון וכוחות יוניפי"ל מספר רב של רקטות לאורך הגבול. לא אחת גם נורתה רקטה לעבר ישראל. בשבוע שעבר התפוצץ מחסן נשק גדול בסמוך לגבול, ובצה"ל ממשיכים לעקוב בדאגה אחר ההתנהלות הצבאית בלבנון.