חיל הים ירה באוויר לעבר אופנוע ים ירדני

אלפי הנופשים באילת הופתעו היום ממרדף ימי שהתרחש לנגד עיניהם: אופנוע ים חשוד ועליו אדם אחד חדר מכיוון ירדן למים הטריטוריאליים של ישראל. ספינות חיל הים קראו לו לעצור, וכשהוא לא שעה לקריאות - ביצעו ירי באוויר, בהתאם לנוהל. אופנוע הים הסתובב ונמלט בחזרה. כוחות הביטחון הירדניים פתחו במצוד אחריו

חיל הים בפעולה (רויטרס)

מתיחות במפרץ אילת - בשיא החופש הגדול: אופנוע ים שחדר למים הטריטוריאליים של ישראל משטח ירדן, נמלט בחזרה למים הטריטוריאליים של ירדן לאחר שספינת חיל הים פתחה בירי אזהרה משום שזה לא שעה לקריאותיה לעצור.

האירוע התרחש הערב סמוך לשעה 18:00. אופנוע הים, רכוב על ידי אדם אחד, חדר למים הטריטוריאליים של ישראל, באזור הגבול הדרומי בין ישראל לירדן. ספינות חיל הים ששייטו באזור הורו לאופנוע לעצור ולהזדהות, ומשזה לא שעה לקריאות פעלו הספינות על פי ההנחיה המחייבת - ופתחו בירי באוויר, כאזהרה. מדובר בשלב אחד לפני פתיחה באש לעבר הגוף החשוד עצמו.

בתגובה לירי, הסתובב האופנוע על עקבותיו, נמלט בחזרה למים הטריטוריאליים של ירדן והצליח לחמוק גם מספינת משמר החופים הירדנית שחלפה במקום. בצה"ל מסרו הערב כי האירוע עבר לטיפולם של כוחות הביטחון הירדניים, שפתחו בסריקות נרחבות ועדיין מחפשים בשעה זו אחר רוכב האופנוע.

כוננות במצרים ובירדן

בימים אלו, ימי הקיץ והחופש הגדול, שוהים באזור החוף והגבול הימי בין ישראל לירדן עשרות אלפי תיירים - משני צידי הגבול. במשטרה נערכו כבר מבעוד מועד בתקופת הקיץ לאפשרות שארגוני טרור ינסו להוציא לפועל פיגועי ראווה באזור הגבול, תוך שהם מנסים לנצל את העובדה שהוא הומה אדם בתקופות הקיץ.

גם בצד המצרי של הגבול ערוכים בכוננות גבוהה בחודשים האחרונים, על רקע לכידתו של תא הטרור של חיזבאללה באזור סיני, וכן במסגרת ההבנות אליהם הגיעו המצרים עם ישראל בתום מבצע "עופרת יצוקה". בירדן העלו גם כוננות בעקבות לכידת תא הטרור של חיזבאללה, אך נראה כי עירנותם של כוחות הביטחון הירדניים במקרה זה לא הייתה מספקת.