לבנון: נתפסה חוליית טרור שתכננה לפגוע בכוחות יוניפי"ל

הצבא הלבנוני דיווח כי חשף רשת של מחבלים מוסלמיים שתכננה לתקוף פקחים של האו"ם בדרום לבנון, ואף לפגוע בחיילי הצבא הלבנוני. גורם ביטחוני בלבנון משייך את המחבלים לזרם של אל-קעאידה

חייל יוניפי"ל (אילוסטרציה) (רויטרס)

צבא לבנון דיווח בצהריים כי סוכל ניסיון פיגוע בכוחות יוניפי"ל: לפי סוכנות הידיעות רויטרס  הצבא חשף רשת של מחבלים שתכננו לתקוף פקחים של האו"ם בדרום לבנון, ואף לפגוע בחיילי הצבא הלבנוני.

בהצהרה שפרסם הצבא נעצרה חולייה של עשרה מחבלים, השייכים לזרם אל-איסלאם של ארגון אל-קעאידה. חברי הרשת, בעלי זהויות ערביות שונות, הגיעו ברובם מחוץ ללבנון ותכננו לסייע לטרוריסטים מבוקשים במדינה להימלט ממחנות הפליטים בהם הם מוחזקים.

תכננו פיגועים גם מחוץ ללבנון

גורם ביטחוני לבנוני מסר כי ראש הכנופיה של החוליה העצורה הוא אזרח מסוריה, שנמצאו שברשותו שישה דרכונים מזויפים. "הוא נסע לשש מדינות ערב שונות ב-15 ימים", אמר הגורם והוסיף כי "הוא עמד בראש ההכנות לקראת ביצוע פיגועים במספר מוקדים, אפילו מחוץ ללבנון". 

לבנון כבר ספגה בעבר מפעילויות עוינות מסוג זה. בשנת 2007 התנהל מאבק של 15 ימים בין הצבא לזרם אל-איסלאם, במהלכו נהרגו 430 אנשים. בשנה שעברה דיווחה הטלוויזיה הסורית כי חברי הארגון סייעו בהכנות לפיגוע תופת בדמשק שגרם למותם של 17 איש.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?