ישראל התלוננה באו"ם על המתרחש בגבול לבנון

כשבוע לאחר הפיצוץ במחסן הנשק של חיזבאללה בדרום לבנון, נוקטת ישראל צעד בזירה הבינלאומית. שגרירת ישראל באו"ם הגישה שני מכתבי תלונה על הפרות בוטות שנעשו על ידי גורמים מלבנון, ועל התעלמות חוזרת של כוחות יוניפי"ל. "יש לפעול בהתאם למציאות לפיה חיזבאללה בונה מחדש תשתית צבאית ענפה", נכתב בתלונה לאו"ם

כוח יוניפי"ל בגבול לבנון. ארכיון (רויטרס)

גבול הצפון ממשיך לספק גם הלילה כותרות: שגרירת ישראל באו"ם, הפרופסור גבריאלה שלו, שיגרה תלונה למזכ"ל האו"ם ולנשיא מועצת הביטחון על שתי הפרות חמורות של החלטה 1701 של מועצת הביטחון, שנועדה לסיים את מלחמת לבנון השניה.

בתלונה שהוגשה על ידי ישראל פורטו שתי תקריות ביטחונית שהתרחשו לאחרונה בגזרה הצפונית. בתקרית הראשונה חצו 15 אזרחים לבנונים את הגבול במתכוון ונכנסו לשטח ישראל כשהם מניפים דגלי חיזבאללה ולבנון.

שלו ציינה כי בזמן מחאת האזרחים עמד כוח יוניפי"ל מנגד, ללא מעש. "חמור מכך, לפי עדויות מארגני המפגן, הכוח אף שיתף עימם פעולה". שלו כתבה בתלונה כי הפרות אלו מסכנות את היציבות השברירית הקיימת בגבולה הצפוני של ישראל, ועומדות בסתירה להחלטת מועצת הביטחון.

"חיזבאללה בונה מחדש תשתית צבאית"

בתקרית השנייה שהתרחשה לפני מספר ימים, נפצעו 14 חיילי יוניפי"ל כשניסו לבצע חיפוש בבית חשוד ונתקלו בהתנגדות מצד "אזרחים לבנונים" לדבריהם. במהלך העימותים רכביהם של אנשי יוניפי"ל ניזוקו קשות.

בתגובה לתקרית זו אמרה שלו: "אירוע זה ואירוע פיצוץ מחסן הנשק בדרום לבנון משקפים תבנית פעולה שיש להתעמת מולה. על צבא לבנון ויוניפי"ל להכיר ולפעול בהקדם בהתאם למציאות החדשה באזור, לפיה חיזבאללה בונה מחדש תשתית צבאית ענפה מדרום לליטני ובתוך מרכזי אוכלוסיה אזרחית".

רק לפני פחות משבוע התפוצץ בדרום לבנון מחסן שבו אוחסנו עשרות קטיושות. הפיצוץ התרחש במחסן הנשק של חיזבאללה סמוך לכפר רנדוריה, בגזרה המזרחית של דרום לבנון. על פי עדויות מהאזור עשרות טילים הושמדו.

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה