כך נראה הניסוי של מערכת "כיפת ברזל"

מערכת ההגנה ליירוט רקטות עברה בשבוע שעבר ניסוי מוצלח כשיירטה רקטת גראד, וכעת אנו מפרסמים תמונות ראשונות מאותו ניסוי - שיכול לבשר על כניסתה של המערכת החשובה לפעילות מבצעית בתוך כמה חודשים

בשבוע שעבר דיווחנו על ניסוי מוצלח ודרמטי במערכת ההגנה "כיפת ברזל" ליירוט טילים. המערכת יירטה אז בהצלחה רקטת גראד - והערב אנו מפרסמים את התמונות מאותו ניסוי חשוב, שיכול לבשר על כניסתה הקרובה של המערכת לשימוש.

בתמונות הניסוי ניתן לראות בבירור את המערכת משגרת את המיירט לעבר טיל הגראד, והוא מושמד כליל בעודו באוויר. המערכת נועדה להתמודד עם רקטות הקסאם וטילי הקטיושה והפאג'ר. את הפרויקט מובילים שר הביטחון ברק ומנכ"ל משרדו פנחס בוכריס.

מערכת אחת כזו יכולה להגן על עיר בגודל שדרות ואמורה להיות מושקת במהלך 2010, לאחר דחיות רבות במערכת הביטחון. בחיל האוויר כבר הקימו את גדוד "כיפת ברזל" ומתכוננים שם לקליטת המערכת.

ימים לפני הניסוי: מחסן קטיושות התפוצץ בלבנון

ישראל זקוקה למערכת הזאת כמה שיותר מהר. דוגמה לכך ניתנה מספר ימים לפי הניסוי המדובר בלבנון, שם התפוצץ מחסן של חיזבאללה ובו עשרות קטיושות שיום אחד עלולות היו להיות משוגרות לעבר ישראל.

אז פורסמו גם תמונות של שרידי המחסן הזה בדרום לבנון ממזל"ט של צה"ל שקלט אותו. בתוך המחסן היו, בנוסף לטילי הקטיושות, גם טילי נ"מ. כל זה מעיד על כך שחיזבאללה מנסה לצבור כוח, ולכן חשוב מאוד שמערכת "כיפת ברזל" תהיה מבצעית.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?