ערבי לבוש במדי צה"ל נעצר סמוך לבית הנשיא

מאבטחי בית הנשיא שערכו בצהריים סיור שגרתי ברחובות הסמוכים למשכן גילו עירנות והבחינו בצעיר בעל חזות ערבית, לבוש במדי צה"ל, שעורר את חשדם. המאבטחים עיכבו את הצעיר והזעיקו את המשטרה. במקום מגוריו של החשוד בשנות ה-20 לחייו נמצא אקדח דמה, זוג מדים נוסף ותעודת זהות יתכן ומזוייפת. הנשיא שהה בסיור בצריפין

בית הנשיא. יעד לפיגוע? (חדשות 2)

האם בית הנשיא היה יעד לפיגוע מתוכנן? צעיר ערבי, בשנות ה-20 לחייו, נעצר בצהריים בסמוך לבית הנשיא כשהוא לובש מדי צה"ל.

הצעיר נעצר במהלך סיור שגרתי של מאבטחי בית הנשיא ברחובות הסמוכים למשכן, בעקבות עירנותו של אחד המאבטחים שהבחין בצעיר בעל החזות הערבית מסתובב באיזור.

מאבטחי בית הנשיא החזיקו בצעיר, ככל הנראה פועל שעובד באזור, והזעיקו במקביל את המשטרה. למקום הוזעקו שוטרים ממחוז ירושלים וכוח של משמר הגבול.

אקדח דמה ומדים נוספים נמצאו במקום שבו ישן

בחיפוש באתר שבו הוא לן הלילה נמצא אקדח דמה מפלסטיק וזוג מדים נוסף. בנוסף נמצאה תעודת זהות בה נכתב כי הצעיר הוא תושב ירושלים. החשוד נעצר ונלקח לחקירה.

דובר מג"ב, סנ"צ פינצ'י מור, מסר לחדשות 2 כי "בחיפוש במקום שבו ישן נמצאה תעודת זהות. האיש טוען שהוא תושב ירושלים אולם קיים חשש שתעודת הזהות מזוייפת, אנחנו בודקים את זה עכשיו".

חשוב לציין כי בעת מעצרו של הצעיר, נשיא המדינה שמעון פרס לא היה במשכן. הנשיא שהה במהלך הבוקר בסיור בבה"ד 7 באגף התקשוב שבצריפין.

מחדל החוברת של הנשיא בקזחסטן

לפני כשבועיים חשפנו כאן בחדשות 2 מחדל בטחוני אחר בפמליית הנשיא פרס, במהלך הביקור הממלכתי הרגיש בקזחסטן. אנשי משרד החוץ השאירו בבית המלון, חשופה לעיני כל, את החוברת המפרטת את כל פרטי הביקור - כולל מספרי הרישוי של כלי הרכב בהם משתמשת המשלחת ולוח הזמנים של המשתתפים.

החוברות הושארו בלובי המלון, וכך כל גורם קזחי עוין יכול היה לדעת פרטים רבים על המשלחת. עוד מפורטים בחוברת באילו חדרים במלון ישנים השרים ואנשי הנשיא, כמה מאבטחים יושבים במכוניתו של הנשיא פרס - ועוד פרטים שמטעמי אבטחה אנו לא יכולים לפרט.

הווידאופדיה: שמעון פרס

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?