הותר לפרסום: פעיל דאע"ש נעצר בי-ם

צעיר בן 25 מא-טור בירושלים, בעל תעודת זהות כחולה, נעצר ע"י השב"כ והמשטרה בחשד שהוא פעיל בארגון הטרור הרצחני. מחקירתו עולה כי הצעיר שעבד בבית החולים איתנים, קנה כרטיס בכיוון אחד ליוון, לאחר מכן לטורקיה ומשם לסוריה. הוא שב לישראל ונעצר

ארכיון (רויטרס)

פעיל דאע"ש המתגורר בירושלים נעצר בתחילת החודש - כך הותר היום (שני) לפרסום. החשוד, חליל עאדל חליל חליל, בן 25 מא-טור בירושלים, בעל תעודת זהות כחולה, נעצר במסגרת פעילות של השב"כ ומשטרת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חליל מסר בחקירתו כי הוא עבד ככוח עזר רפואי בבית החולים איתנים, והודה כי כבר באוגוסט 2014 הוא תיכנן יחד עם חברו, מחמד סאמי עא-עזיז אבו-סנינה, להצטרף לדאע"ש בסוריה. השניים החליטו לעשות זאת לאחר שהחלו לראות סרטונים של דאע"ש באינטרנט.

עוד מסר חליל בחקירתו כי במסגרת ההכנות ליציאה להילחם בשורות הארגון, הוא הצטרף לאימוני כושר שנערכו במכון הכושר של האוניברסיטה העברית בהר הצופים. לדבריו, עוד לפני שיצא מהארץ, הוא סיפר לבני משפחתו ולממונים עליו בבית החולים כי הוא מעוניין לקחת חופשה של מספר שבועות כדי לעלות לרגל למכה שבסעודיה.

הוברח לסוריה עם פעילים נוספים מרחבי העולם

למעשה, חליל רכש כרטיס טיסה בכיוון אחד ליוון, משם טס לאיסטנבול שבטורקיה וזאת במטרה להסתיר משירותי הביטחון בארץ את כוונתו להצטרף לארגון הטרור הרצחני. בתחילת ינואר יצאו חליל וחברו לאיסטנבול ויצרו קשר באמצעות האינטרנט עם פעיל דאע"ש שהנחה אותם להגיע לדירת מסתור של הארגון בדרום טורקיה, סמוך לגבול הסורי.

בדירה שהו פעילים נוספים שגויסו לארגון מכל רחבי העולם, בהם פעילים מבנגלדש ושני ערבים ישראלים. מדירת המפגש הזו חולקו המגויסים לחוליות של ארבעה-חמישה אנשים והוברחו לסוריה על ידי מבריחים טורקים הפועלים בשירות דאע"ש.

לאחר מספר שבועות שב חליל לישראל, ובהמשך נעצר ונלקח לחקירה על ידי השב"כ. היום הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו עבירות של ניסיון לחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון למגע עם סוכן חוץ ועבירה של ניסיון יציאה שלא כדין.