לאחר שלא מונה: גלנט נשאר בפיקוד דרום

סופית: אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט החליט הערב, לאחר פגישה עם שר הביטחון ברק, כי הוא נשאר בצה"ל - ובתפקידו. לאחר שבני גנץ נבחר לתפקיד סגן הרמטכ"ל הוצע לגלנט תפקיד בזרוע היבשה, שיסייע לו בדרך ללשכת הרמטכ"ל, אך הוא סירב. צה"ל: "הרמטכ"ל מברך"

סבב המינויים בצה"ל: לאחר שאמר כי אם לא יתמנה לתפקיד סגן הרמטכ"ל יפרוש מצה"ל, החליט היום האלוף יואב גלנט להישאר בצה"ל ובתפקידו הנוכחי - אלוף פיקוד דרום. אחר הצהריים נפגש גלנט עם שר הביטחון ברק, ולפניו עם הרמטכ"ל אשכנזי, ולאחר מכן החליט שהוא נשאר בתפקידו.

משמעות הצעד היא שגלנט לא קיבל את ההצעה שנפתחה בפניו לשמש ראש זרוע היבשה במטה הכללי. רבים בצה"ל אינם מבינים מדוע קיבל אלוף הפיקוד את ההחלטה הזו - מאחר והוא שואף בעתיד להיות רמטכ"ל, והתפקיד שחסר לו לצורך כך הוא תפקיד מטה, בדיוק כמו זה שהוצע לו.

בימים האחרונים היו חילופי דברים לא נעימים בין אשכנזי לבין גלנט, ויכול להיות שבחירתו להישאר בדרום באה בעקבות רצונו להישאר רחוק מהמטה הכללי.

מדובר צה"ל נמסר כי "מפקד פיקוד הדרום האלוף יואב גלנט נפגש היום אחר הצהריים עם הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי וביקש ממנו להישאר בתפקידו כמפקד פיקוד הדרום. הרמטכל נענה לבקשתו ואמר כי הוא מברך אותו על כך".

ברק ואשכנזי סיכמו: בני גנץ הוא סגן הרמטכ"ל

האלוף בני גנץ יהיה סגן הרמטכ"ל הבא - כך סיכמו ביום שישי הרמטכ"ל גבי אשכנזי ושר הביטחון אהוד ברק. בכך תמה תקופה ארוכה של חילוקי דעות בדבר זהות הקצין שיכנס לתפקיד.

האלוף גנץ צפוי להיכנס לתפקידו בעוד מספר חודשים, ויחליף את אלוף דן הראל. בימים אלו הוא משמש כנספח צה"ל בוושינגטון, ובין השמות שהועלו נחשב למועמד בעל הסבירות הנמוכה מכולם לקבל את התפקיד.

בשבועות האחרונים שררה מחלוקת בין השר ברק לרמטכ"ל, כשהראשון תמך במינויו של גלנט לתפקיד, בעוד שאשכנזי תמך באלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט. על כן, נחשב מינויו של גנץ ל"פשרה" בין הצדדים. עם זאת יצויין, כי בכל שלבי הדיונים - שמו של גנץ היה מונח על השולחן.

במסגרת סבב המינויים, הוסכם כי ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין יישאר בתפקידו בסבב הקרוב, וכך גם האלוף גדי אייזנקוט - בתפקיד מפקד פיקוד צפון.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?