אשכנזי וברק סיכמו: בני גנץ - סגן הרמטכ"ל הבא

נספח צה"ל בוושינגטון, ומי שנחשב למועמד בעל הסיכויים הנמוכים ביותר לזכות בתפקיד - נבחר היום לתפקיד הנחשק. גנץ גבר בהתמודדות על יואב גלנט וגדי אייזנקוט. עם זאת - בחירתו נחשבת ל"פשרה" בין שר הביטחון לרמטכ"ל

יש הסכמה: האלוף בני גנץ יהיה סגן הרמטכ"ל הבא - כך סיכמו היום הרמטכ"ל גבי אשכנזי ושר הביטחון אהוד ברק. בכך תמה תקופה ארוכה של חילוקי דעות בדבר זהות הקצין שיכנס לתפקיד.

האלוף גנץ צפוי להיכנס לתפקידו בעוד מספר חודשים, ויחליף את אלוף דן הראל. בימים אלו הוא משמש כנספח צה"ל בוושינגטון, ובין השמות שהועלו נחשב למועמד בעל הסבירות הנמוכה מכולם לקבל את התפקיד.

בשבועות האחרונים שררה מחלוקת בין השר ברק לרמטכ"ל, כשהראשון תמך במינויו של אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט לתפקיד, בעוד שאשכנזי תמך באלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט. על כן, נחשב מינויו של גנץ ל"פשרה" בין הצדדים. עם זאת יצויין, כי בכל שלבי הדיונים - שמו של גנץ היה מונח על השולחן.

במסגרת סבב המינויים, הוסכם כי ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין יישאר בתפקידו בסבב הקרוב, וכך גם האלוף גדי אייזנקוט - בתפקיד מפקד פיקוד צפון.

אייזנקוט, גלנט וגנץ יתמודדו על תפקיד הרמטכ"ל הבא

הרמטכ"ל אשכנזי הציע למפקד פיקוד הדרום, אלוף יואב גלנט לשמש בתפקיד מפקד זרוע יבשה, או לחלופין להמשיך בתפקידו.

מדובר צה"ל נמסר היום כי במהלך השבוע האחרון נעשה ניסיון לבצע את סבב המינויים, ובמקביל לאפשר לשלושת האלופים- אייזנקוט, גלנט וגנץ- להישאר בצה"ל ולהתמודד על תפקיד הרמטכ"ל הבא בבוא העת.

גנץ (50) שירת במהלך שירותו הצבאי כמפקד גדוד 890 של הצנחנים, ומפקד יחידת הקומנדו של חיל האוויר, שלדג. ב-2002 מונה לתפקיד אלוף פיקוד הצפון, ב-2005 נכנס לתפקד כמפקד זרוע היבשה וב-2007 מונה להיות נספח צה"ל בוושינגטון - תפקיד בו מכהן עד ימים אלו.