הותר לפרסום: גרגורי רבינוביץ נרצח על רקע לאומני

חודשיים אחרי שנמצאה גופתו של גרגורי רבינוביץ' מאשדוד, הותר לפרסום כי מדובר בפיגוע של ממש. שני פלסטינים שתכננו לשדוד אותו החליטו גם לחנוק אותו למוות כנקמה על מות קרוב משפחה מאש צה"ל

זירת הרצח בגן יבנה (חדשות 2)

חודשיים לאחר שאותרה גופתו של נהג המונית גרגורי רבינוביץ בשדה סמוך לגן יבנה, הותר הבוקר לפרסם כי הוא נרצח על רקע לאומני. "מדובר בפיגוע טרור של ממש", הגדירו גורמים במשטרה את המעשה. הנאשמים, שני תושבי פלסטינים מהצפון, היכו את נהג המונית באכזריות, קשרו אותו בעזרת שרוכי נעליו והכניסו אותו לתא המטען. בהמשך חנקו אותו באמצעות חבל בצווארו ותחבו פיסות בד לפיו עד שמת.

בעקבות פעילות מודיעינית וחקירתית משותפת לשירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, בתום חקירה ממושכת שהייתה תחת צו איסור פרסום, נפתרה תעלומת מותו של רבינוביץ בן ה-55 מאשדוד. המשטרה והשב"כ עצרו שני פלסטינים בחשד למעורבות ברצח, והבוקר הוגש נגדם כתב אישום. השניים, כך עולה מכתב האישום, תכננו לפגוע בנהג המונית - וזאת ממניעים לאומניים.

ב-23 במאי נעצרו מחמד חאלדי ומחמד עודה, בני 22 מכפר עראנה שבצפון השומרון בחשד לרצח רבינוביץ. השניים הודו בחקירותיהם בשב"כ כי יחד עם פעיל נוסף ביצעו את הרצח.

מכתב האישום לבית משפט המחוזי בפתח תקווה עולה כי עודה וחאלדי הודו בחקירתם בשב"כ כי יחד עם פעיל נוסף נכנסו לישראל כדי לשדוד נהגי מונית יהודים באזור אשדוד. בשעות הערב עלו השלושה למוניתו של רבינוביץ' ז"ל.

נקמה על מות פעיל ג'האד איסלמי

השלושה הובילו את רבינוביץ' ז"ל לדרך צדדית סמוך לגן יבנה, תקפו אותו באלימות ושדדו את כספו. במהלך התקיפה החליטו לרצוח אותו. הם חנקו אותו למוות, והכל רק בגלל שהוא יהודי.

"הנאשמים והאחר השכיבו את נהג המונית על בטנו, האחר משך שרוך מכובע קפוצ'ון שלבש, ואחד הנאשמים כרך אותו והידק אותו בלחץ סביב צווארו של נהג המונית וזאת במשך דקות אחדות", לשון כתב האישום.

"הנאשם השני תחב לתוך פיו של נהג המונית חתיכות בד, סובב את נהג המונית על גבו, הושיבו והאחר חנק אותו והפעיל לחץ על צווארו בידיו", נכתב בכתב האישום. "הנאשמים והאחר המשיכו והכו את נהג המונית בבעיטות ובאגרופים בכל חלקי גופו וזאת במטרה להבטיח את מותו. בהמשך השכיבו הנאשמים והאחר את נהג המונית על גבו, כיסו את גופו בענפים ובקרטון ונמלטו מהמקום בעזרת המונית".

חאלדי טען בחקירתו כי הרצח הוא על רקע לאומני, כנקמה על מותו של קרוב משפחתו, מוחמד אבו ג'חים, פעיל צבאי בכיר בג'האד האסלמי אשר היה מעורב בגלגול פיגועי התאבדות לישראל ונהרג בפברואר 2007 במהלך מבצע למעצרו.

תכננו לחטוף ולרצוח חייל

עודה וחאלדי מסרו בחקירתם פרטים אודות אופן ביצוע הרצח שהיו ידועים רק לרוצחים. במהלך שיחזור שביצעו השניים על ידי משטרת ישראל אימתו השניים את מעורבותם בביצוע הרצח. חאלדי הודה בחקירתו כי לאחר הרצח הוא וחבריו תכננו לחטוף יהודי שישמש כקלף מיקוח אם אחד מהם ייעצר.

בנוסף לביצוע הרצח, הודה חאלדי במעורבותו בביצוע פיגועי ירי סמוך לכפרו ולעבר מחסום ג'למה, כמו כן, מסר כי תכנן שורה של פיגועים, ביניהם חטיפה או רצח של חייל בישראל, הנחת מטענים כנגד כוחות צה"ל,תכנון לייצור מטענים ועוד.

נמצא כפות בתוך המונית

בהמשך היום תבקש המשטרה מבית המשפט המחוזי בפתח תקווה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

בני משפחתו של רבינוביץ טענו כל העת כי לא ייתכן שהוא נרצח על רקע פלילי. "אני בטוח שלא היה לו קשר עם העולם תחתון או השוק האפור, הוא היה נקי כמו דף לבן", אמר מקורב לנהג המונית לאחר שהתגלתה גופתו הכפותה בתוך רכבו, כשעליה סימני אלימות.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?