התגובה של חמאס לנועם שליט: סרטון תעמולה מזעזע

נועם שליט דיבר היום על סבל בנו גלעד בפני ועדת האו"ם בז'נבה - והתגובה של חמאס שוברת שיאי רשעות חדשים: סרטון שמופץ היום בתחנת הטלוויזיה של חמאס מציג את דמותו המצוירת של החייל החטוף, כאשר את פניו מעטרים זיפים והוא זועק בבכי "מה אעשה, אשאר כאן עד שאמות?". מטרת הסרטון: הפעלת לחץ על ישראל לשוב למו"מ

ושוב מוכיחים בחמאס שאין גבול לאכזריות: דווקא ביום בו דיבר נועם שליט אל ליבם של חברי ועדת האו"ם לבחינת מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, בניסיון לקדם במשהו את שחרור בנו משבי חמאס ברצועה, משיק הארגון סרטון אנימציה מצמרר שמציג את גלעד השבוי.

בסרטון, שמוקרן שוב ושוב ברשת הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצא" ומופץ בפורומים השונים של חמאס באינטרנט, נראית דמותו של שליט, עם זיפים ובגדים קרועים. "קח את מה שאתה רוצה, רק שחרר אותי מהכלא הזה", זועק שליט המצויר לילד פלסטיני שנמצא ב"תאו". "שאבגוד בעם שלי? שכח מזה", משיב לו הילד.

"אבא שלי, אחי, גם השכן שלי והדוד כלואים אצלכם", צועק הילד המצוייר על דמותו של שליט. החייל משיב בבכי: "מה אעשה, אשאר כאן עד שאמות?". בחמאס הורגלו לפרסם מדי שנה אות חיים מהחייל החטוף - קודם פורסמו המכתב וקלטת השמע, ועכשיו מפורסם הסרטון הזה.

בכיר חמאס: קורא לישראל לשוב למו"מ

הפרסום הלא-מקרי נובע ממצבו הקשה של ארגון חמאס ברצועת עזה, מול האוכלוסייה המקומית. מדובר בניסיון לחזק את מעמד הארגון ולהעלות את כוחו המדרדר בעזה. הסרטון מופנה בפירוש לא רק אל צה"ל - בקריאה לשוב למשא ומתן - אלא גם לאוכלוסייה הפלסטינית.

על חמאס מופעלים עכשיו שני לחצים מרכזיים מתוך הרצועה: מצד משפחות האסירים הפלסטיניים, להן הבטיח הארגון שחרור מהיר של בניהן לאחר חטיפת שליט, ומצד החוטפים עצמם שמחזיקים בגלעד ואומרים לחמאס שההחזקה בו בעזה לא תוכל להימשך עוד זמן רב.

לאחר הקרנת הסרטון, קרא בכיר חמאס חליל אל חייאת לישראל ולצה"ל לחדש את המו"מ על החייל החטוף. "אם ישראל רוצה אנחנו מוכנים לחדש את המשא ומתן. הוא יתחיל מהנקודה בה הפסקנו, בסוף כהונת אולמרט".

שליט פנה לחוטפים על דוכן העדים: "שחררו את בני"

"אין להתעלם מהעוול שנעשה לתושבי עזה אבל נעשה עוול לבן שלי, שיחרורו של גלעד הוא המפתח לשלום ולהסרת המצור על עזה. קצת מאמץ ופשרה משני הצדדים יכול להקל על סבל של רבים" - כך אמר היום נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, במהלך עדותו בוועידת האו"ם החוקרת את מבצע "עופרת יצוקה".

"קוראים לי נועם שליט ואני האבא של החייל הישראלי שנחטף גלעד שליט. חברים נכבדים של המועצה, אני מודה לכם על שנתתם לי את האפשרות לדבר לפניכם היום", אמר שליט בנאומו. "אני יודע שהמועצה הזו נחושה לתת לקורבנות הקונפליקט האחרון ברצועה אפשרות להשמיע את קולם . ולכן ברשותכם אני מבקש לנצל את הפורום המכובד הזה ולפנות אליכם, לאנשים ברצועת עזה ובמיוחד לאנשים שמחזיקים בבני גלעד".

"אין לי ספק שאתם יודעים כי חטיפת בני נעשתה בניגוד לחוק הבינלאומי ", הוסיף שליט. "אחרי ששמעתם את הקלטת של בני ששוחררה ביום השנה הראשון לחטיפה, אתם וודאי בהלם מהציניות של חוטפיו . אלו מילים שהוא היה מוכרח לקרוא - הם נוקטים בפשעי מלחמה או בצורה לא אנושית שהם לא נותנים לאנשי הצלב האדום לראות אותו".

בסיכום נאומו פנה שליט לחוטפי בנו: "אני פונה אליכם לשחרר את בני. יש לכם את הכוח לפעול עם מידת חסד. תעשו את זה מתוקף ההגינות ובגלל שאתם פועלים באנושיות. עשו זאת למען הכבוד ולא למטרת רווח. אני מתחנן אליכם לעשות את הדבר הנכון. אבל חשוב מכל, עשו זאת בשביל השלום והרווחה של האנשים שלכם".

הווידאופדיה: גלעד שליט

חמאס מציג: גלעד שליט בתור עכבר בכלוב

רומא: אזרחות של כבוד לגלעד שליט 

הווידאופדיה: מבצע "עופרת יצוקה"

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?