הסיבה לירי צה"ל: צעירה שאחזה באקדח צעצוע

במחסום בקעות שבבקעת הירדן נורתה הבוקר צעירה פלסטינית ונפצעה בינוני לאחר שהתקרבה לחיילים עם חפץ חשוד בידה. רק לאחר הירי התברר כי לא היה קיים סיכון אמיתי על חיי החיילים: החפץ שהחזיקה היה אקדח צעצוע

רק אקדח צעצוע (חדשות 2)

כוח צה"ל ירה הבוקר בצעירה פלסטינית לאחר שהתקדמה לכיוון מחסום צבאי בצפון בקעת הירדן כשבידה חפץ חשוד. אך רק לאחר הירי התברר- הצעירה החזיקה אקדח צעצוע. הפלסטינית פונתה במצב בינוני לבית חולים במרכז הארץ, סיבות האירוע נחקרות.

מדובר צה"ל נמסר כי הצעירה הגיעה לנקודת הביקורת בקעות כשבידה חפץ לא מזוהה. היא שלפה אותו לעבר החיילים והתקדמה לכיוונם. החיילים פתחו בנוהל מעצר חשוד ומכיוון שלא עצרה ירו החיילים לעבר פלג הגוף התחתון שלה. רק לאחר שנורתה התברר כי היא החזיקה באקדח צעצוע.

אמש: צעירה נהרגה מפגז

מקרה הירי מגיע בהמשך לפגיעה אתמול בנערה פלסטינית בת 17 מפגז שפגע בבית משפחתה במרכז רצועת עזה והביא למותה. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו בירי. לטענת הפלסטינים פגז של צה"ל הוא שגרם לירי. בתחילה טען צה"ל כי היה זה דווקא פצמ"ר פלסטיני שהביא לפגיעה, אך הבוקר גוברת ההערכה כי אכן הייתה זו מרגמה צה"לית.

בצה"ל אישרו כי התנהלו חילופי אש ברצועה בין מחבלים לחיילים באירוע שהתחיל סמוך לשעה 19:00 אתמול בערב. על פי דובר צה"ל, המחבלים פתחו בירי לעבר כוח צה"ל שסייר באזור נחל עוז. לא היו נפגעים לכוחותינו.

חמאס מיהר להודיע לפעיליו לפנות את המתקנים באזור ולא לבצע נסיעות מחשש למתקפה של צה"ל. במקביל התקבל דיווח על תקרית אש גם סמוך למעבר קרני.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו