צה"ל: הפלסטינית שנהרגה בעזה נפגעה מאש פלסטינית

חקירת תקרית חילופי האש בין המחבלים לחיילים סמוך לנחל עוז מציירת תמונה אחרת מזו עליה דיווחו הפלסטינים. בת ה-17 שנהרגה וה-4 שנפצעו נפגעו מפגז פלסטיני תועה ולא מכזה ישראלי

נערה פלסטינית בת 17 נהרגה הערב מפגז שפגע בבית משפחה פלסטינית במרכז רצועת עזה ועוד ארבעה בני אדם נפצעו. הפלסטינים דיווחו כי פגז של צה"ל הוא שגרם לירי, אולם מבדיקה שערכו הערב בצה"ל עולה כי פגז פלסטיני הוא שפגע בבית.

בצה"ל אישרו כי התנהלו חילופי אש ברצועה בין מחבלים לחיילים באירוע שהתחיל סמוך לשעה 19:00. על פי דובר צה"ל, המחבלים פתחו בירי לעבר כוח צה"ל שסייר באזור נחל עוז. לא היו נפגעים לכוחותינו.

חמאס מיהר להודיע לפעיליו לפנות את המתקנים באזור ולא לבצע נסיעות מחשש למתקפה של צה"ל. במקביל התקבל דיווח על תקרית אש גם סמוך למעבר קרני.

האחות נפצעה

על פי הדיווחים הפלסטינים, ההרוגה היא הייאם אבו אל-עאייש. אחותה, חוסאם בת ה-24, נפצעה גם היא. מקורות בעזה מדווחים כי הפגז פגע בבית משפחת אבו אל-עאייש במרכז הרצועה.

בניגוד לטענות הפלסטינים, בצה"ל מסבירים כי בבדיקה שערכו לאחר האירוע התברר כי המחבלים הפלסטינים ניסו לירות מרגמות לעבר שטח ישראל. אחת מהן סטתה ממסלולה ופגעה בבית המשפחה וגרמה להרוגה ולפצועים.

ארגון זכויות האדם הבינלאומי "אמנסטי" תקף בחריפות את ישראל הלילה לצד התנהלות החמאס במהלך מבצע "עופרת יצוקה". לטענת הארגון, "ישראל זרעה הרס לא מאופק" ברצועת עזה, אזרחים פלסטינים היוו פעמים רבות את המטרה במהלך המבצע ותקיפות צה"ל כוונו פעמים רבות ישירות לעברם.

"הרבה מההרס נעשה בכוונת זדון", נכתב בדוח שפרסם הארגון. "ההרס נעשה בצורה כזו שאי אפשר לטעון לגביו שנעשה רק מתוך נחיצות צבאי". בכך, מציין הארגון, ישראל מואשמת ב"הפרת חוקי מלחמה".

בהכנת הידיעה השתתפו רוני דניאל, ירון שניידר ותום שרון

הווידאופדיה: עופרת יצוקה

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו