מחדל: נהלי אבטחת פרס חשופים לאויבים

הנשיא יצא לביקור רגיש במדינה המוסלמית קזחסטן. אבל אנשי משרד החוץ השאירו בבית המלון, חשופה לעיני כל, את החוברת המפרטת את כל פרטי הביקור - מספרי כלי הרכב של המשלחת, היכן כל אחד ישן וכמה מאבטחים הגיעו

בקבלת פנים חמה מאוד התקבלה אתמול המשלחת מישראל בקזחסטן. הנשיא שמעון פרס הגיע לשם כדי להדק את היחסים עם המדינה המוסלמית. "בפעם הראשונה יש יחסים חמים כל כך בין שתי מדינות שאחת מהן מוסלמית והשנייה היא ישראל", אמר פרס עם הנחיתה. אבל אנשי משרד החוץ לא עשו את העבודה כמו שצריך. הערב אנחנו חושפים כי פרטים רגישים הנוגעים לאבטחתו בביקור הרגיש הושארו גלויים בבית המלון.

מתחת לפני השטח עומד חשש כבד של שירותי הביטחון הישראלים מפני גורמים עוינים שייתכן ושוהים במדינה המוסלמית בה מבקר פרס. הביקור מתנהל תחת אבטחה כבדה מאוד, ובפיקוח של ראשי מנגנוני הביטחון הישראליים.

לידינו הגיעה חוברת עבה ובה פרטים ביטחוניים רבים על המשלחת המכובדת מישראל, כולל מספרי הרישוי של כלי הרכב בהם משתמשת המשלחת ולוח הזמנים של המשתתפים. החוברות הושארו בלובי המלון, וכך כל גורם קזחי עוין יכול היה לדעת פרטים רבים על המשלחת.

אורחים מוסלמים מכל העולם

עוד מפורטים בחוברת באילו חדרים במלון ישנים השרים ואנשי הנשיא, כמה מאבטחים יושבים במכוניתו של הנשיא פרס - ועוד פרטים שמטעמי אבטחה אנו לא יכולים לפרט.

מחר יתקיים באותו מלון בו הושארה החוברת כינוס בין-דתי שבו ייקח חלק גם פרס. במסגרת הכינוס יגיעו למלון גם נציגים של מדינות מוסלמיות ואזרחים קזחים רבים - כל אחד מהם יכול היה לראות את כל הפרטים הללו על הנשיא והמשלחת.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה לידיעה כי "הנושא יתוחקר ואנו נפעל בהתאם". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו