פרסום ראשון: סגן ראש המוסד התפטר מתפקידו

מאבק כוחות מסעיר את הארגון החשאי ביותר בישראל: במחאה על הארכת כהונתו של ראש המוסד מאיר דגן בשנה נוספת, הגיש בסוף השבוע המשנה לראש המוסד את התפטרותו מהתפקיד, אך לא מהארגון. בעבר כבר פוטר אותו הסגן מתפקידו - אך שב אליו כעבור שנתיים

סערה בגוף החשאי במדינה: המשנה לראש המוסד הודיע בסוף השבוע על סיום תפקידו. גורמים במערכת הביטחון אומרים כי ההתפטרות באה בעקבות הארכת כהונתו של דגן בשנה נוספת - השנה השמינית בתפקידו. המשנה המתפטר היה המועמד המוביל היחיד מבפנים לתפקיד ראש המוסד.

שני סגנים היו למאיר דגן: חגי הדס וסגן נוסף. חגי הדס מאס בזמנו והלך - את הסגן השני החליף מאיר דגן באדם אחר. לפני כשנתיים פוטר אותו אדם בשל חשד, לכאורה, שהוא נפגש עם פרשן ביטחוני בכיר. לאחר הפיטורים חזר למוסד הסגן הקודם. בסוף השבוע האחרון הגיש אותו סגן את התפטרותו - מהתפקיד, אך לא מהארגון.

שנה שמינית ברציפות

בשבוע שעבר אישרה הממשלה בישיבתה השבועית כי כהונתו של דגן תוארך בשנה נוספת. דגן מכהן כראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים כבר 7 שנים, ובשבוע שעבר נקבע כי ימשיך גם לשנה שמינית. ראש הממשלה נתניהו אמר על דגן בישיבה כי "מדובר בראש מוסד מצוין, איש מצוין שיש לו צוות מצוין ועשה עבודה משמעותית לשיפור יכולתנו".

"ראש המוסד הוא ראש מוסד מצטיין, הוא שיקם את המוסד, והוא חזר להיות אחד מארגוני הביון הטובים בעולם וזה המון בזכותו", חלק שבחים גם שר האוצר, יובל שטייניץ, אך הוסיף: "יחד עם זאת יש חשיבות שיהיו שינויים בהנהגה, שינויים שיביאו רוח ומחשבה אחרת".

לצד המחמאות הרבות, השר מרידור הצטרף לדבריו של שטייניץ וקרא להכין את הקרקע למועמד הבא לתפקיד. "אכן ראש המוסד אדם ראוי שעשה שינויים מהותיים. המצב מיוחד, התקופה מיוחדת ומדובר באיש מיוחד, אבל צריך להכין מועמדים אחרים. ראש מוסד יכול להגיע גם מחוץ למערכת או מתוך המערכת. יש לדאוג גם למחליפים ראויים לכשיהיה צורך", כך לדברי מרידור.

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?