השב"כ הלבנוני מציג: מעצר סוכן ישראלי

בתקופה האחרונה דווח בכלי התקשורת בעולם הערבי על עשרות סוכנים בדרגים שונים שפעלו עבור המוסד הישראלי בלבנון, נחשפו - ונעצרו ברעש גדול. היום אנו מפרסמים לראשונה סרטון וידאו המתעד את רגע המעצר של אחד החשודים הבכירים ברשת שנחשפה. כך מטפלים כוחות הביטחון הלבנונים בחשודים בריגול: לא נגענו

בחודשים האחרונים אנו שומעים כמעט מדי יום על חשיפה נוספת של כוחות הביטחון הלבנונים במסגרת מה שמכונה שם "רשת הריגול הישראלית". בתקופה האחרונה דווח בכלי התקשורת בעולם הערבי על עשרות סוכנים - בדרגים שונים - שפעלו עבור המוסד הישראלי, נחשפו - ונעצרו ברעש גדול.

היום אנו מפרסמים לראשונה סרטון וידאו המתעד את אחד המעצרים הללו. בסרטון, שהועלה לאחד הפורומים של חיזבאללה ברשת האינטרנט, ניתן לראות את לכידתו של אדם בשם נאסר נאדר על ידי כוחות הביטחון הלבנונים. נאדר נחשד כי שימש כ"סוכן צמרת" של ישראל בתוך לבנון. חשוב לציין כי את הכתבה על הסרטון פרסם לראשונה העיתונאי רונן ברגמן מ"ידיעות אחרונות".

בסרטון ניתן לראות את נאדר אחוז פאניקה, כשהוא מובל בכוח למכונית על ידי אנשי ביטחון לבנוניים. אלו מצידם מכים אותו ללא הפסקה כשהם מקללים אותו נמרצות ("אח של זונה, סוכן, משת"פ). בסיום הסרטון נדחף נאדר לתוך תא מטען של מכונית - בדרכו, ככל הנראה, למרתפי העינויים של השב"כ הלבנוני.

הלבנונים טוענים כי הנזק שגרם נאדר ללבנון הוא רב מאוד. בין היתר, נאדר מואשם כי הוא סייע למארב של צה"ל נגד לוחמי חיזבאללה, עוד טרם נסיגת צה"ל מבלנון בשנת 2000, וכן שהיה מעורב באיסוף מודיעין לקראת חיסולים שביצע המוסד הישראלי בלבנון. על פי החשדות של הלבנונים, נאדר סימן עבור מפעיליו בישראל עשרות בתים של פעילי חיזבאללה ברובע הדאחיה - בתים שהופצצו כולם במהלך מלחמת לבנון השניה.

נסראללה: "עונש מוות לסוכנים"

בחודש שעבר נשא מזכ"ל חיזבאללה נאום בנושא "רשת הריגול הישראלית" שהלבנונים טוענים שחשפו.

"אני דורש שיוטל עונש מוות על הסוכנים שהעבירו מידע שהביא לפגיעה בביטחונה של לבנון", אמר מזכ"ל חזבאללה בנאומו שהועבר מעל גבי מסכי הטלוויזיה מול הקהל המשולהב בעיר נבטיה. בשביל להעביר את המסר בצורה התקיפה ביותר הוא אף ביקש: "התחילו בהוצאה להורג של הסוכנים השיעים!" - העדה בלבנון, שגם נסראללה עצמו שייך אליהם.

הנאום נישא לרגל יום השנה ה-9 לנסיגת צה"ל מדרום לבנון, ונסראללה חשף בו עוד פרטים על החוליה שכביכול נחשפה, ואף סיפר כי על חלק מהסוכנים נתפסו עשרות קילוגרמים של חומר נפץ מסוג טי.אנ.טי.