דיווח: ישראל והפלסטינים הגיעו להסכמה בעסקת שליט

העיתון א-שרק אל אווסט מדווח הבוקר על התקדמות משמעותית במשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט מידי חמאס. על פי הדיווח ישראל מסכימה לשחרר 1,100 אסירים, בהם 400 אסירי חמאס, בתמורה להעברתו לקהיר, שם יפגוש את משפחתו

במלאת שלוש שנים לנפילתו של החייל החטוף גלעד שליט בשבי חמאס, מתגברים הדיווחים אודות התקדמות משמעותית בעסקה לשחרורו. העיתון א-שרק אל אווסט, היוצא לאור בלוונדון, דיווח הבוקר מפי מקורות ערביים ואירופים שמעורבים במגעים בין ישראל לחמאס, שהצדדים הגיעו להסכמה בנוגע לתנאי העסקה.

על פי הדיווח, 1,100 אסירים פלסטינים ישוחררו בתמורה לשליט, בהם 400 אסירי חמאס. העסקה צפויה להתקיים בשלבים בתיווך מצרי, במסגרתה גלעד שליט יועבר תחילה לגורמי המודיעין במצרים כערובה לשחרורו של שליט, ואז תשחרר ישראל את האסירים הפלסטינים.

שחרורו המוחלט של שליט מותנה, כך על פי המקורות, בשחרור כל האסירים ובהם גם שרים וחברי פרלמנט של חמאס. רק אז תזכה משפחתו של שליט לפגוש אותו בקהיר. בנוסף לחילופי האסירים, כוללת העסקה גם פתיחה של מעבר רפיח והסרת המצור מעל רצועת עזה, זאת בהתאם לעמדת ישראל בעבר, שקושרת את פתיחת המעברים עם שחרורו של שליט.

למרות התגברות הדיווחים בימים האחרונים, מסרבים גורמים רשמיים מישראל ומהצד הפלסטיני לאשר שיש התקדמות כלשהי במשא ומתן בין הצדדים.

הווידאופדיה: גלעד שליט

אביבה שליט: "כנראה שלא עושים את כל מה שאפשר"

למען שליט: חוסמים מעברים לעזה

נועם שליט נגד אהוד אולמרט: הראיון המלא

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו