תיעוד מיוחד: ירי לעבר צה"ל בנחל עוז

עכשיו זו כבר תופעה: ממש כמו בחיזבאללה ובג'יהאד העולמי, מצוותים לעצמם פעילי הטרור ברצועה צוותי צילום כדי לתעד את הירי לעבר כוחותנו. בסרטון שהועלה היום לרשת נראים שני פעילים יורים אש מאסיבית לעבר חיילים בנחל עוז. "ברכות ללוחמים", נכתב בפורומים. צפו בתמונות

מציאות תחת אש: לא אחת אנו שומעים על תקריות ירי בסמוך לגדר המערכת, ומסכמים אותן ב"לא היו נפגעים לכוחותינו". מאז נסיגת צה"ל מרצועת עזה, היינו גם עדים ללא מעט תקריות ירי בהן נפתחה אש לעבר חקלאים שעיבדו את אדמתם בסמוך לגדר.

בתמונות המפוצות היום באחד מהפורומים של ארגון החמאס באינטרנט, נראים שני חמושים אלמונים, מצוידים במקלעים, יורים לעבר כלי רכב צבאיים מעבר לגדר המערכת. בפורום עצמו תיארו הגולשים את האירוע כ"ירי מקלעים ומאג לעבר כוחות ציוניים בנחל עוז". עשרות הגולשים שהגיבו לסרטון בירכו עליו ואף שאלו: "הקטע שהעליתם כולל דקה וחצי בלבד. אפשר לקבל את הקטע המלא?".

קשה לדעת בדיוק היכן צולם הסרטון, גם ובעיקר בשל איכותו הירודה. עם זאת, מבדיקה מול דובר צה"ל עולה, כי ביום חמישי השבוע בשעות הבוקר, נפתחה אש לעבר כוחות צה"ל באזור נחל עוז. "הכוח השיב באש לעבר החמושים ולא היו נפגעים בקרב כוחותינו".

בקטע ניתן לראות בבירור את הירי המאסיבי שנפתח לעבר הכוחות הצבאיים הנעים בסמוך לגדר, לאחר הזיהוי. ייתכן והקטע קצר כל כך, בשל העובדה שבהמשכו השיבו הכוחות אש לעבר הפעילים. הגוף שנטל על עצמו את האחריות לתקרית הירי היה "גדודי אבו עלי מוסטפה", הזרוע הצבאית של ארגון "החזית העממית".

סיכול הפיגוע בעזה: כך זה נראה מהצד השני

תיעוד: הנהגת החמאס במטווח