רשמית: מאיר דגן יישאר ראש המוסד לשנה נוספת

שרי הממשלה החליטו אחר הצהריים להאריך את כהונתו של ראש המוסד מאיר דגן בשנה נוספת, השנה השמינית במספר. "מדובר באיש מצוין שעשה עבודה משמעותית", אמר נתניהו. השר מרידור אמר לעומתו: "יש לדאוג גם למחליפים ראויים לכשיהיה צורך"

עוד שנה. ראש המוסד, מאיר דגן (רויטרס)

כהונתו של ראש המוסד מאיר דגן הוארכה היום רשמית בשנה נוספת - כך קבעו היום שרי הממשלה בישיבת הממשלה השבועית.

דגן מכהן כראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים כבר 7 שנים, והיום נקבע כי ימשיך גם לשנה שמינית. ראש הממשלה נתניהו אמר על דגן בישיבה כי "מדובר בראש מוסד מצוין, איש מצוין שיש לו צוות מצוין ועשה עבודה משמעותית לשיפור יכולתנו".

"ראש המוסד הוא ראש מוסד מצטיין, הוא שיקם את המוסד, והוא חזר להיות אחד מארגוני הביון הטובים בעולם וזה המון בזכותו", חלק שבחים גם שר האוצר, יובל שטייניץ, אך הוסיף: "יחד עם זאת יש חשיבות שיהיו שינויים בהנהגה, שינויים שיביאו רוח ומחשבה אחרת".

לצד המחמאות הרבות, השר מרידור הצטרף לדבריו של שטייניץ וקרא להכין את הקרקע למועמד הבא לתפקיד. "אכן ראש המוסד אדם ראוי שעשה שינויים מהותיים. המצב מיוחד, התקופה מיוחדת ומדובר באיש מיוחד, אבל צריך להכין מועמדים אחרים. ראש מוסד יכול להגיע גם מחוץ למערכת או מתוך המערכת. יש לדאוג גם למחליפים ראויים לכשיהיה צורך", כך לדברי מרידור.

ישיבה ראשונה מאז הנאום: יעלון החליף את רה"מ

ישיבת הממשלה היום התקיימה לראשונה מאז נאומו המדיני של ראש הממשלה נתניהו באוניברסיטת בר אילן. "החשיבות של הנאום הייתה בהגדרת ההסכמה הלאומית להשגת הסדר שלום", אמר ראש הממשלה. "אנחנו איננו מתנים התחלת משא ומתן בשום תנאים, להפך, אנחנו עומדים על כך שלא יהיו תנאים מוקדמים משום צד".

השר בני בגין אמר בנושא כי "גם לישראל צריך להיות תנאי מוקדם על התנאי המוקדם והיא שלעם ישראל יש זכות להקים מדינה יהודית על החלק הזה של הארץ".

"אני רואה חשיבות בנאום בעצם הצבת מחסום במדרון חלק", הוסיף השר משה יעלון, שהחליף את ראש הממשלה בתחילת הישיבה, לאחר שקיבל טיפול רפואי בעקבות גרגר שנכנס לעינו. "כל הניסיונות של ראשי ממשלה ב-16 השנים האחרונות חשפו את פרצופו האמיתי של היריב. יש לנו פה בעיה עם יריב שלא מסכים למדינת ישראל כמדינת יהודית. בשנים האחרונות יצרנו א-סימטריה מסוכנת, הפלסטינים מדברים בשם הזכות ואצלנו בישראל היה שיח של ביטחון ולא שיח של זכות". 

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?