שוטר מג"ב משפיל פלסטיני - ומצלם

שוטר מג"ב שיעשע את עצמו בדרך מזעזעת: הוא עצר צעיר פלסטיני ודרש ממנו לשיר, להרביץ לעצמו ולנבל את הפה מול מצלמתו. "תרביץ לעצמך חזק, תגיד 'אני אוהב את משמר הגבול'", פקד עליו - והתגלגל מצחוק

הפעם זו לא התעללות, הפעם זו "רק" השפלה, אבל לא בטוח שהיא חמורה פחות. לוחמי מג"ב השפילו וגם דאגו לתעד את ההתעללות.

באחד הסרטונים שהופצו באינטרנט ניתן לראות את הלוחמים מאלצים פלסטיני, תושב מזרח ירושלים, להכות את עצמו ולהגיד בקול רם: "אני אוהב אותך משמר הגבול". בנוסף אולץ הצעיר לומר את הסיסמה שמכירים לוחמי מג"ב רבים - "וואחד חומוס, וואחד פול - אני אוהב את משמר הגבול".

ואם לא די בכך, הפלסטיני המושפל נאלץ להגיד אפילו: "אני מזיין אותך פלסטין".

מדובר בסרטונים שהועלו לפני יותר משנה ליוטיוב, והם, יחד עם סרטונים אחרים, נחשפו על ידי כתב הארץ אורי בלאו בכתבה שמפורסמת במוסף הארץ של סוף השבוע.

המנון לאם הערבייה

בנוסף, מתברר שזה השיר שהפך לכמעט ההמנון הבלתי רשמי של מג"ב ירושלים: "פלוגה ג' בעיר העתיקה, אז שתדע כל אם ערבייה שהפקירה גורל בניה בידי הפלוגה".

נראה שלא רק שהלוחמים לא רואים את המעשים כהתעללות, הם אפילו משתמשים בנושא לצורך הווי פלוגתי. יצויין שככל הנראה, רוב הלוחמים שתועדו כאן ובמקומות אחרים אינם משרתים כיום במשמר הגבול.

ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי "בשנים האחרונות יש ירידה של עשרות אחוזים בתלונות על התנהגות בלתי הולמת של לוחמי מג"ב. החייל חרת על דגלו את ערך כבוד האדם וזכויותיו, ופועל על פיו. עם זאת, בפיקוד משמר הגבול מוקיעים את התנהגותם של החריגים וייעשה הכל להעמיד לדין את אלה שסרחו".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?