נסיעה צפופה: 20 פלסטינים הוברחו במכלית מים

לא כל יום קולטות מצלמות את ניסיונות החדירה של שוהים בלתי חוקיים לישראל. הפעם תפסה מצלמת המשטרה בעוטף י-ם פלסטינים נכנסים למכלית, תמורת 250 שקל לראש, ונוסעים לכיוון ישראל. בדרך המשיך הנהג בעבודתו

אם נדמה היה שראינו כבר את כל הדרכים להברחת שוהים בלתי חוקיים, הנה עוד אחת - מאוד יוצאת דופן, וגם צפופה למדי.

20 שוהים בלתי חוקיים מאזור יריחו נתפסו שלשום בבוקר על ידי שוטרי משמר הגבול בתוך מכלית מים שמשמשת לסלילת כביש בעוטף ירושלים. הפלסטינים הוחבאו בתוך המכלית בניסיון להברחתם לתחומי ישראל.

מחקירתם עלה כי כל פלסטיני שילם לנהג 250 שקלים תמורת ההסעה המפוקפקת הזו לירושלים. לאחר שהועמסו לתוך מכל המים, המשיך הנהג במשימתו - הזרמת מים על הדרך שבהליכי סלילה. שוטרי משמר הגבול עצרו את הנהג וגרשו את הפלסטינים.

25 שב"חים במכלית סולר

לפני ארבעה חודשים נתקלו שוטרי משמר הגבול במקרה דומה - בבדיקה באזור עוטף ירושלים מצאו השוטרים 25 שוהים בלתי חוקיים שבאו מצפון השומרון במכלית סולר. הנהג, ערבי מהכפר עיסוויאה במזרח ירושלים, קנה את המכלית במיוחד כדי להביא את השב"חים ואף קדח בתחתית המשאית חור שדרכו נכנסו ויצאו השבח"ים.

כל נוסע שילם לנהג לנסיעה מענאתא שבמזרח ירושלים למרכז העיר 200 שקלים. כך הרוויח הנהג 5,000 שקלים להובלה אחת קצרה של כחמש דקות. הנהג הודה שהבריח את הפלסטינים כבר פעמים רבות.

13 נוסעים בארגז של טנדר

בסוף חודש מאי, בעקבות מידע מודיעיני, עצרו לוחמי מג"ב דרום בכביש הסמוך למועצה המקומית לקיה טנדר מסוג "טויוטה היילקס", המיועד על פי החוק להסעת חמישה בני אדם בלבד - כולל הנהג. אך במקום המספר המקסימלי המותר, הצטופפו במכונית הזו לא פחות מ-13 נוסעים. שבעה מתוכם היו דחוסים בארגז הטנדר.

בחקירה התברר כי כל יושבי הרכב הינם תושבי הכפר יאטה שבדרום הר חברון, אשר עשו דרכם מהשטחים אל תוך גבול ישראל במטרה לעבוד בישראל. החשודים עוכבו ונלקחו למתקן החקירות של מג"ב דרום, שם התברר כי נהג הרכב כלל אינו מחזיק ברישיון נהיגה או רישיון לרכב.