סיכול הפיגוע בעזה: כך זה נראה

לפני שבוע בדיוק סיכל צה"ל פיגוע מדרום למעבר קרני, כשפעילי טרור פלסטינים ניסו להחדיר סוסים עמוסים מטעני חבלה, ונכשלו. היום מגיעות אלינו תמונות מעזה המתעדות את ההכנות לפעולה - ואת רגע הפיגוע עצמו

לפני כשבוע סיכלו חיילי צה"ל ניסיון פיגוע חמור, ראשון מסוגו, מדרום למעבר קרני על גדר המערכת של רצועת עזה. היום אנו מפרסמים את התיעוד של ההכנות שביצעו המחבלים לאותו פיגוע, היציאה לפעולה - וגם רגע הכישלון.

בסרטון שצילמו אנשי הארגון, המזוהה עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי, ניתן לראות את שלב התצפיות ואיסוף המודיעין, אחר כך הכנת סוסי התופת - ועד לפעולה עצמה.

עכשיו יש לנו מבט נדיר אל כל שלב ההכנות של הפיגוע הזה שכאמור, כשל. הקריינות ברקע לסרטון שהועלה לפורומים שונים באתרי ג'יהאד באינטרנט, מספרת על הכנות שנמשכו חודשים אחדים. סוסים, גם אם זה לא כל כך יעיל, זה הרי שייך לאתוס המוסלמי: "צלאח א-דין שוב דוהר בעזה".

תיעוד פעולת ה"גבורה" הפך לתיעוד הכישלון

לבד מאילוף הסוסים, יש גם אימון של ירי לרגליהם, כדי פשוט שיתרגלו. וכשמועד הפיגוע מתקרב, טוענים את הסוסים האלה במטעני נפץ, מוקשים ומטענים אחרים. אחרי כישלון הפיגוע, כל אלה נמצאו בשטח.

ואז, אחרי כל ההכנות, יוצאים לפעולה. המשאיות נושאות את הסוסים לקרבת מקום. מכאן, הדברים מתחילים להתפתח במהירות. כתובית שמועלית על הסרטון בשלב זה מסבירה: "לא ניתן להראות הכול, בשל ביטחון הלוחמים".

הצלם שהתלווה לאותם לוחמים כנראה ביקש משהו אחר - אבל תיעד כישלון של ממש עבור המחבלים. ארבעה או חמישה מחבלים הרוגים ואף שריטה או פצוע מקרב חיילי צה"ל.

זה כנראה ניסיון ראשון מסוגו, אך לצערנו - ברור שלא האחרון.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?