בתגובה לקסאם: צה"ל תקף מנהרות בעזה

זמן קצר לאחר ירי הקסאם לעבר ישראל, יצאו מטוסים של חיל האוויר לדרום רצועת עזה ותקפו שתי מנהרות המשמשות להברחת אמצעי לחימה. הירי אמש בוצע לאחר 3 שבועות של שקט יחסי ביישובי הנגב

תקיפה בעזה, ארכיון (רויטרס)

מטוסי חיל האוויר תקפו בלילה שתי מנהרות שנועדו להברחה בדרום רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי בשתי התקיפות זוהו פגיעות מדויקות במטרה. כוחות צה"ל שבו בשלום לבסיסם. בשלב זה טרם ידוע אם היו פגיעות בצד הפלסטיני.

מצה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי רקטת הקסאם אמש לעבר המועצה האזורית שדות נגב. אזעקת "צבע אדום" נשמעה בשעות הערב ביישובי מערב הנגב בעקבות שיגור הרקטה, אולם הרקטה נפלה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

הירי לעבר יישובי מערב הנגב חודש אמש לאחר תקופה של שקט יחסי באזור. הירי מרצועת עזה שקדם לשיגור אתמול, בוצע לפני כשלושה שבועות. במקרה זה, אישה אחת נפצעה קל מרסיסים לאחר שהרקטה נפלה בחצר ביתה בשדרות.

שתי תקריות ירי בשבוע האחרון

מאז תום מבצע עופרת יצוקה נשמר השקט באזור הדרום, למעט מקרים בודדים של ירי מהרצועה. עם זאת, רק בשבוע שעבר אירעו שתי תקריות ירי סמוך לגדר המערכת: לפני 3 ימים חמושים פלסטינים פתחו באש לעבר כוח צה"ל שסייר על הגדר, בצפון הרצועה, ליד קיבוץ בארי. בתקרית לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

בתקרית נוספת לפני כשבוע, סוכל ניסיון פיגוע סמוך לגדר המערכת. מחבלים הגיעו סמוך לגדר, באמצעות מספר משאיות, כשעל המשאיות הובלו חמישה סוסים. על הסוסים הועמסו מטענים וחומרי נפץ. גם על גופם של חלק מהמחבלים שנהרגו באירוע נמצאו חגורות נפץ.

על אף ששום גורם רשמי לא נטל אחריות על הפיגוע, בתקשורת הפלסטינית דיווחו כי ארגון חדש בשם ג'ונדאללה (חיילי האל), הוא שיזם את התקיפה. לפי אותו דיווח חיל האוויר סיכל את הפיגוע שמטרתו הייתה לחטוף חייל.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?