אלוף במיל לוין על פרשת צ'יקו תמיר: הרמטכ"ל שגה

אלוף במיל עמירם לוין, תוקף היום את הרמטכ"ל על שנתן לפרשת תת אלוף משה צ'יקו להסתיים בעונש חמור כל כך. "הרמטכ"ל שגה פה מהתחלה", אמר לוין בראיון ליאיר לפיד הערב באולפן שישי. "מרגע שהתחילה הפרשה, הוא היה צריך לקרוא לצ'יקו לחדר ולגמור את זה בעונש משמעתי מהיר וחד"

האלוף במילואים עמירם לוין, שפיקד בעבר על תא"ל צ'יקו תמיר שהורד אתמול בדרגה, יוצא הערב להגנתו, ותוקף את התנהלות הרמטכ"ל על שנתן לפרשה להסתיים בעונש חמור כל כך. "הרמטכ"ל שגה פה מהתחלה", אמר לוין בראיון ליאיר לפיד הערב באולפן שישי. "מרגע שהתחילה הפרשה, הוא היה צריך לקרוא לצ'יקו לחדר ולגמור את זה בעונש משמעתי מהיר וחד".

לוין מצטרף לקריאת הקצינים במילואים שהגידו היום עצומה לרמטכ"ל גבי אשכנזי ולשר הביטחון אהוד ברק בקריאה להקל בעונשו של תמיר. "מאחר שהשופטים החליטו מה שהחליטו, בהחלטה אומללה, על הרמטכ"ל לפתור את זה ולהוכיח מנהיגות ופיקוד", אמר לוין. "לשם כך עליו לוודא שבבית הדין הבא יהיו שופטים שהם אנשים מבצעיים שיודעים את השיקולים ושראו את המוות בעיניים".

"לא היה פה שום שקר, הייתה פה תקלה, תאונה קטנה, שלא במסגרת הצבא, ואינה קשורה לפיקוד תחת אש", הוסיף לוין. "לצערנו בנו היה מעורב בה, ובעקבותיה הוא עשה מספר טעויות שנבעו מאינטואיציה של אב לבן".

כדי לפתור את הטעות המצערת של הרמטכ"ל, לדברי לוין, עליו להתערב בשלב הבא של הדיון בבית המשפט. "לו אני כרמטכ"ל, הייתי ממנה את צ'יקו לאלוף בדרגת אלוף משנה, כדי להראות מי המפקד פה, ואלה לא עורכי הדין. הרמטכ"ל לא יכול להרשות לעצמו להפסיד קצין כמו תמיר. אף אחד ממפקדי הפיקודים היום לא היה מפק ד אוגדה סדירה ולא פיקד על גיס, לכן הוא לא יכול להרשות לעצמו לאבד קצין מנוסה כמו צ'יקו".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?