"מקווים לקבל מגלעד מכתב בחזרה"

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, נועד בצהריים עם נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר והעביר לו מכתב שמיועד להגיע לבנו. קרטר הבטיח לנסות להעביר את המכתב לגלעד שנמצא כבר 1,083 ימים בשבי

ניסיון נוסף מצד משפחת שליט לשלוח מסר לבנם הנמצא בשבי חמאס: אביו של החייל החטוף גלעד שליט, נועם, נועד הבוקר עם נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר והעביר לידיו מכתב המיועד לבנו. קרטר מצידו הביע נכונות לנסות ולהעביר את המכתב ליעדו.

"הפגישה עם נשיא ארצות הברית שלעבר גימי קרטר הייתה מתוכננת", סיפר נועם שליט לחדשות 2 באינטרנט. "שוחחנו בערך 40 דקות במהלכן העברתי לו את המכתב בציפייה שהוא יעביר אותו לידיו של גלעד".

קרטר ייפגש עם נציגי חמאס בעזה

"בפעם הקודמת שהוא היה בארץ, קיבלנו אחרי הביקור מכתב מגלעד", סיפר נועם. "הפעם אנחנו העברנו לו מכתב, שאנחנו מקווים שיגיע לידיו, ואנחנו מקווים שנקבל בחזרה מכתב מגלעד".

הפגישה בין השניים הקיימה במלון "אמריקן קולוני" שבמזרח ירושלים. קרטר הגיע לארץ מדמשק דרך אירן כנציג המרכז הנושא את שמו, שהוקם במטרה לפעול קידום בריאות ושלום עולמיים. במסגרת סבב הפגישות שהוא עורך במזרח התיכון, וא עתיד להגיע לרצועת עזה ביום שלישי הקרוב, שם ימסור את המכתב לנציגי חמאס כדי שיעבירו אותו לידיו של שליט.

לפני כשבועיים מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את חגי הדס, לשעבר במכיר במוסד, כמתאם החדש בעניין החזרת גלעד שליט. זמן קצר לאחר מינויו התקשר הדס לנועם שליט ואמר: "מדובר במשימה ערכית מהמעלה הראשונה", והתחייב לעשות כמיטב יכולתו כדי לאחד את כל הגורמים. "יש לנו מחויבות גדולה ללוחמים שלנו וברוח המחויבות הזו אני מתכוון לפעול". היום מלאו 1,083 ימים לנפילתו של גלעד שליט בשבי.

הווידאופדיה: גלעד שליט

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?