חיזבאללה: נעצרו 2 נשים עם דרכונים ישראליים בביירות

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה דיווחה הלילה כי שתי אחיות בשנות ה-60 לחייהן נעצרו בנמל התעופה בביירות, בטרם יציאתן מלבנון. "דרכונים ישראליים נמצאו בתיקיהן", נטען בדיווח, "לאחר חקירה ראשונית הן הועברו להמשך חקירת גורמי המודיעין". משרד החוץ בירושלים: הנושא בבדיקה

גבול ישראל-לבנון. דרכונים ישראליים בנמל התעופה? (רויטרס)

כוחות הביטחון הלבנוניים עצרו היום שתי אחיות שהחזיקו בדרכון ישראלי, ואשר היו בדרכן לעזוב את לבנון - כך מדווחת הערב רשת הטלוויזיה הרשמית של חיזבאללה, "אל-מנאר". על פי הדיווח, השתיים נעצרו בנמל התעופה, ועליהן נמצאו דרכונים ישראלים. גורמים בישראל מעריכים כי ייתכן ומדובר בבנות למשפחות יוצאי צד"ל.

שתי האחיות, ג'וזפין וז'ורז'יט מוסא, בשנות ה-60 לחייהן, נכנסו לביירות ככל הנראה באמצעות דרכונים לבנוניים שהיו ברשותן בנוסף. בערוץ הטלוויזיה דווח כי השתיים נכנסו למדינה בשבוע שעבר, עוד בטרם נערכו הבחירות בלבנון.

"אף אחד לא הבחין עם כניסתן של השתיים בדרכונים הישראליים שהיו ברשותן", דווח החיזבאללה. עוד נמסר כי האחיות, שכבר נחקרו, היו ככל הנראה בדרכן לארצות הברית.

"נולדה בירדן, מחזיקה באזרחות לבנונית וגם בדרכון ישראלי"

"בסריקה שנערכה בשדה התעופה - בתיקיהן של שתי האחיות, נתגלו דרכונים בהוצאת שלטונות הכיבוש הישראליים", דיווחה רשת הטלוויזיה. "ז'ורז'יט (67) עצמה", נטען בדיווח, "עודנה מתגוררת בשטחים הפלסטיניים הכבושים". אחותה ז'וזפין העתיקה את חייה לארצות הברית. "לז'וזפין (69) יש גם דרכון אמריקני", נטען.

"ז'ורז'יט אמרה כי הגיעה ללבנון על מנת ליטול חלק בבחירות שהתקיימו בראשית השבוע", אמר הערב מקור ביטחוני בכיר בלבנון. לאחר חקירה ראשונית שנערכה לשתיים בשדה התעופה, הן הועברו להמשך חקירת גורמי מודיעין אחרים במדינה.

"נמצאו מסמכים הסותרים את הגרסה שניתנה בחקירתן - בדבר יעד הנסיעה של השתיים", הוסיף הגורם הביטחוני. הוא אף ציין, כי אחת האחיות בכלל נולדה בירדן, מחזיקה באזרחות לבנונית וגם בדרכון ישראלי.

ממשרד החוץ בירושלים נמסר הלילה כי הנושא בבדיקה.