ביבי וברק מציגים: כך פותחים משקפת

מי אמר שבישראל לא לומדים מטעויות העבר: ראש הממשלה ושר הביטחון הפגינו נוכחות מרשימה במהלך התרגיל הצה"לי בדרום, והקפידו לא לשחזר את "תקרית המשקפת המביכה" של עמיר פרץ. השניים בחנו היטב את המכסים על מנת לוודא שהם פתוחים וגילו בקיאות בתפעול הציוד. צפו בנתניהו וברק מתכוננים לקאמבק שלהם במדי צה"ל

הם אמנם לא מסכימים בהכרח על נושא ההתנחלויות או המשא ומתן עם הפלסטינים, אבל בנוגע לדבר אחד - בטוח שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק תמימי דעים: אסור להשאיר את המכסים על המשקפת.

חמישה ימים לפני הנאום המדיני החשוב באוניברסיטת בר-אילן, יודע נתניהו שכל צעד שלו נבחן בשבעה עיניים, והיום הוא מוכיח שבישראל יש בכל זאת כאלה שיודעים להפיק לקחים.

במהלך התרגיל הצה"לי בבסיס שיזפון הבוקר בדרום, דאגו נתניהו וברק ללטף את הפקקים של המשקפת - שרק לא ייתפסו עם חושך בעיניים, וישחזרו את התקרית המביכה של עמיר פרץ בזמנו. "המשקפות גלוית", דאג ברק לציין. "לא נעים לי להגיד לך אבל אני שם לב לדברים האלה תמיד", עקץ אותו בחזרה ראש הממשלה.

ביבי: "רק אתמול שהיינו לוחמים וקצינים צעירים"

ובכלל, נדמה היה היום כי אין כמו תרגיל צבאי משולב כדי לעודד את הנפש והרוח של ראש הממשלה. הצמד הזה, בוגרי "היחידה", שעכשיו מנסים להתגנב ביחד בעורף התהליך המדיני לא הסתירו את הגעגוע לימים הגדולים במדים.

"אמרתי לשר הביטחון שרק אתמול שהיינו לוחמים וקצינים צעירים במקומות כאלה ואחרים", התוודה בערגה ראש הממשלה. "יש איזושהי תחושה של נוסטלגיה. אני מריח את הריח של חומר הנפץ".

תזכורת - אכן תמונות קשות: פרץ רואה שחור בעיניים