שגרירות ישראל באפריקה על הכוונת של החיזבאללה

חיזבאללה מתכנן שוב פגיעה קשה בישראל: במערכת הביטחון התקבלו לאחרונה התרעות על כוונת ארגון החיזבאללה לפגוע בשגרירות ישראל במדינה מרכזית באפריקה, כנקמה על חיסול עימאד מורנייה. בעקבות המידע תוגברה האבטחה במקום וחודדו הנהלים

למרות ההפסד בבחירות בלבנון, החיזבאללה ממש לא מתכוון להוריד הילוך: בימים האחרונים התקבלו במערכת ביטחון התרעות חדשות לפיהם מתכוון הארגון לנסות ולפגוע במטרות ישראליות בחו"ל.

על פי המידע המודיעיני שהתקבל, שמו בחיזבאללה על הכוונת את השגרירות הישראלית במדינה מרכזית באפריקה - שאת שמה לא ניתן לפרסם, בשל רגישות המידע. בעקבות ההתרעות האחרונות החליטו המוסד, השב"כ והמטה ללוחמה בטרור להגביר את האבטחה ולפקוח עיניים ביתר חשדנות סביב המתרחש באותה מדינה אפריקנית.

במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי לאחר המפלה בבחירות לפרלמנט בלבנון, הריסון האחרון על חיזבאללה מתפוגג והוא ינסה שוב לנסות ולבצע פיגועים כנקמה על חיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה בפברואר 2008.

מנסים לנקום את חיסול מורנייה

לפני כארבעה חודשים נחשף כי שירותי המודיעין הישראלי, בשיתוף עם גוף ביון זר, הצליחו לסכל פיגוע של חיזבאללה נגד מטרה ישראלית במדינה אירופאית כניסיון לנקום את מות קצין המבצעים.

מורנייה, ששימש כמטרה של גורמי מודיעין בעולם במשך עשרות שנים בעקבות מעורבותו בפיגועים נגד יעדים ישראלים ואמריקניים, נהרג מפיצוץ מכונית בשכונת כפר סוסה בצאתו מבית ספר אירני. עיתון ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני דיווח מפי "מקורות מודיעין ישראליים" כי ברכבו הותקנה משענת ראש המכילה מטען חומר נפץ מרסק קטן.

הווידאופדיה: חיסול עימאד מורנייה