ניסיון פיגוע סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה: אין נפגעים לכוחותינו

אש מאסיבית נפתחה הבוקר לעבר כוח מחטיבת גולני במעבר קרני, ובמקביל הופעלו מספר מטעני חבלה. צה"ל השיב אש לעבר מקורות הירי. לא דווח על נפגעים בקרב חיילי צה"ל. הפלסטינים מדווחים על לפחות ארבעה הרוגים. ההערכה: סוכל מארב וניסיון חטיפת חייל

סוכל פיגוע על גדר המערכת: אש נפתחה הבוקר לעבר כוח צה"ל במעבר קרני. הכוח השיב אש לעבר מקור הירי. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל. הפלסטינים מדווחים על לפחות ארבעה הרוגים.

האירוע נפתח לאחר שאש נורתה על כוח גולני שסייר מדרום למעבר קרני בצפון רצועת עזה סמוך לגדר המערכת. המחבלים ניצלו את ערפל הבוקר על מנת להתקרב לסיור. הכוח השיב בירי לעבר החמושים ממנו נהרגו, על פי דיווחי חמאס, ארבעה מהמחבלים.

בעזה דווח כי ייתכן שהיו חברי חולייה נוספים שלא פינו עצמם לבית החולים. בשלב זה זוהו שתי גופות של פעילים שנהרגו בפעולה, ואולם עדיין לא ברור לאיזה ארגון השתייכו.

מקורות פלסטיניים מדווחים כי בפעולה שבוצעה היו מעורבים עשרה פעילים, וכי הם נעו לכיוון הגבול גם במכוניות תופת. בעזה דווח כי החולייה הצליחה לחטוף תחילה חייל, אך הופגזה באש מסיבית והפעולה נכשלה. עדי ראייה סיפרו כי צה"ל השיב אש במסוקי קרב שהוזנקו לאוויר וכן בירי פגזי טנקים.

ההערכה: סוכל ניסיון פיגוע

ארגוני הטרור מכנים הבוקר בכלי התקשורת את התקיפה כ"פעולה הצבאית הגדולה ביותר שתוכננה נגד האויב הציוני מאז תוקפנותו על רצועת עזה במבצע 'עופרת יצוקה'".

במקביל לחילופי הירי נורו פצצות מרגמה לאזור שנחתו בשטחים פתוחים. עדיין לא ברור אם מדובר במארב מתוכנן, אך ההערכה המרכזית היא כי מדובר בניסיון חטיפת חייל שנכשל.

בשלב זה שום ארגון פלסטיני לא נטל אחריות לאירוע, ואולם ההערכה היא שמדובר בפעילים ממספר ארגונים שנטלו בו חלק, כשם שאירע בתקרית הירי בה נחטף החייל גלעד שליט.