הרוג פלסטיני במהומות בנעלין

המהומות בנעלין סביב גדר ההפרדה המוקמת במקום ממשיכה להביא לנפגעים. הפלסטינים טוענים שאש חיה שירו החיילים הביא למותו של אחד המפגינים. במקביל: חמישה ישראלים נפצעו קל מיידוי אבנים על מכוניתם

העימותים הכמעט שגרתיים סביב גדר ההפרדה בנעלין הסמוכה לרמאללה מביאים היום להרוג פלסטיני.

ההרוג, עקל סרור בן ה-35 נורה, על פי דיווח גורמי בריאות פלסטיניים באש חיה בחזהו. מפגין נוסף נפגע גם כן באירוע. מצה"ל נמסר שהחיילים ירו לעבר מפגינים שזרקו אבנים לעברה, אך לא ציין עם היה שימוש בנשק חי.

"זהו סימן של בושה לקהילה הבינלאומית הנותנת לכיבוש הישראלי להימשך כל השנים", אמר בכיר הרשות סעיב עריקאת בתגובה לתקרית. "המצב לא חייב להיות כך. למשך 61 שנים הפלסטינים חווים קטסטרופה של ממש - הנקבה. 42 שנים שהפלסטינים חיים תחת כיבוש".

"איננו רוצים להמציא מחדש את הגלגל", הוסיף עריקאת והתייחס למו"מ הלא קיים עם ישראל. "אנחנו יודעים שאין מוצא אחר חוץ מפתרון שתי המדינות. מדינה פלסטינית בגבולות 67 שמזרח ירושלים היא בירתה, החיה בשלום ובביטחון עם מדינת ישראל".

באירוע אחר, נפגע רכב ישראלי מיידוי אבנים בסמוך לכפר עוצרין שבסמוך לשכם. כתוצאה מהאירוע התהפך הרכב וחמישה ישראלים נפצעו קל. מדובר צה"ל נמסר כי הנפגעים קיבלו טיפול רפואי במקום והופנו להמשך טיפול רפואי בבית החולים. כוחות צה"ל עורכים סריקות באזור במטרה למצוא את מיידי האבנים.