להירגע, זה רק תרגיל: זיקוקים ואזעקות מ-6:00 בבוקר

תרגיל העורף הגדול נמשך והאזרחים ימשיכו להרגיש אותו בתל אביב, כרמיאל ואזורים נוספים. לא להיבהל. אמש נבהלו רבים בגוש דן מאזעקה שהודיעו עליה מראש

בלי פאניקה: זיקוקים, אזעקות וסירנות יישמעו החל מ-6:00 בבוקר ביישובים שונים בארץ. כן, גם זה חלק מתרגיל העורף הגדול שעדיין מתנהל.

החל מהשעה 06:00 בבוקר יתבצע ירי זיקוקים בתל אביב. בין השעות 07:00-13:00 ייערך תרגיל של פיקוד העורף בכרמיאל, במהלכו יפעלו כוחות משטרת ישראל, כיבוי אש, מד"א ועיריית כרמיאל.

במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של חיילים וכוחות לבושים בחליפות מיגון באזור מרכז ברוך, בית ספר הורוביץ והאמפיתיאטרון בעיר. הכביש ברחוב מורד הגיא בעיר, מכיכר נרקיס עד כיכר חצב וברחוב נרקיס, ייחסם לתנועה בין השעות 07:00-12:00. הלימודים בבית הספר "הורוביץ" יתקיימו כסדרם.

בהלה בגוש דן

אמש נשמעה אזעקה העולה ויורדת בשעה 17:30 בתל אביב, רמת גן וגבעתיים, אזעקה שהבהילה רבים שלא נחשפו להודעות בתקשורת על התרגיל המתוכנן. למרות שפיקוד העורף הודיע בימים האחרונים באמצעות כלי התקשורת על המשך התרגיל וגם על האזעקה הערב בתל אביב, רבים הרימו ראש וסלולרי בניסיון להבין מה קרה.

"אני ממש נלחצתי", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט מ', תושבת תל אביב. "הייתי בבית ופתאום שמעתי את האזעקה הזאת. בגלל שידעתי שהתרגיל היה אתמול עברו לי שתי אפשרויות בראש - או שחלילה קרה משהו, או שיש בעיה בצופרים".

מ', תושבת הצפון בעבר, סיפרה כי האזעקה החזירה אותה שנתיים אחורה. "זה החזיר אותי לתקופת מלחמת לבנון השנייה אז הייתי שומעת את האזעקה ורצה למקלט. אני חושבת שזה מחדל שהם לא הודיעו כמו שצריך. אני לא ידעתי מזה".

אלכסנדרה, תושבת ירושלים ששהתה בתל אביב בזמן האזעקה, נבהלה גם היא מהצלילים הצורמים שהפתיעו אותה. "אני לא מבינה למה הדבר לא פורסם כמו שצריך?", תהתה.

דובר צה"ל: הודענו מראש

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "לקראת ניסוי הצפירה שנערך ב-17:30 בגוש דן התבצעה פעילות תקשורתית שהניבה עשרות פרסומים תקשורתיים אודות הניסוי ומועדו. במסגרת זו הופצו הודעות רלוונטיות כ-48 שעות לפני התרגיל ומפקדים מפיקוד העורף אף התראיינו באמצעי התקשורת בנושא".

אמש גם בוצע ירי זיקוקי די-נור בערים חולון, רמת גן, אזור, רמת אפעל, גבעתיים ותל אביב. כן נערך תרגיל של פיקוד העורף בעיר אילת.

אתמול ב-11:00 בבוקר נשמעה אזעקה עולה ויורדת ברחבי הארץ. כל האזרחים נדרשו להיכנס למרחבים המגונים. למרות זאת, רבים המשיכו בסדר יומם.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?