ליברמן: ישראל לא תתקוף באירן

ליברמן משנה כיוון: שר החוץ הרגיע את הרוחות במהלך ביקורו ברוסיה, והצהיר במסיבת עיתונאים כי אין בכוונת ישראל לתקוף את מתקני הגרעין של אירן. עם זאת הדגיש ליברמן כי טהרן מהווה איום על העולם כולו, וציין כי אי אפשר לצפות מישראל להתמודד לבדה עם הבעיה

"לא נתקוף באירן". השר ליברמן (רויטרס)

קולות הרגעה מגיעות דווקא מהכיוון הכי בלתי צפוי: שר החוץ, אביגדור ליברמן, הכריז בצהריים ברוסיה כי אין בכוונתה של ישראל לתקוף את מתקני הגרעין של אירן.

במהלך מסיבת עיתונאים במוסקבה, במסגרת ביקורו הרשמי ברוסיה, נשאל השר לגבי הדיווחים לפיהם שוקלת ישראל אופציה צבאית כנגד טהרן. "אין לנו צורך לתקוף באירן", ענה ליברמן. "ישראל היא מדינה חזקה שיכולה להגן על עצמה".

עם זאת, הדגיש שר החוץ כי האיום האירני מהווה סכנה על העולם כולו, ועל מדינות המזרח התיכון בפרט. "גרעין אירני יגרום למירוץ חימוש בכל האזור ויאיים על כל מדינה ומדינה ברחבי העולם", הסביר.

"לא עם הידיים שלנו"

שר החוץ המשיך והסביר כי העולם אינו יכול לצפות מישראל שתהיה היחידה לתת מענה לאיום הגרעין. "אף אחד לא יפתור את הבעיה שלו עם הידיים שלנו", אמר בנחישות.

אתמול התייחס גם כן ליברמן לסוגייה האירנית, אך נשמע מעט שונה. "אם ייכשלו השיחות בין המערב לאירן יהיה צורך בגישה תקיפה ובהטלת סנקציות קשות על טהרן", אמר השר במהלך פגישתו עם נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב, רה"מ ולדימיר פוטין ושר החוץ סרגיי לברוב.

בנושא המו"מ עם סוריה, הסביר ליברמן לעמיתיו הוא מוכן לפתוח עם סוריה בדיאלוג באופן מיידי - אך ללא תנאים מוקדמים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?