"מעריב": השיחות לשחרורו של שליט מתחדשות

העיתון מדווח הבוקר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את המתווך החדש בעסקה להתחיל לעבוד ולחדש את המאמצים לשחרור החייל. הדס ייפגש עם משפחתו של שליט, וייצא כבר בימים הקרובים למצרים לפגישה ראשונה עם שר המודיעין עומר סולימאן

שליט. יחודשו השיחות? (חדשות 2)

שבים לדבר על החייל החטוף: ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את המתווך החדש ב"תיק שליט", חגי הדס, לשוב ולחדש את המגעים לשחרורו של החייל - כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב". על פי הדיווח, המאמצים לשחרור שליט יחודשו כבר בקרוב, עם יציאתו של הדס למצרים.

מאז מונתה הממשלה החדשה בראשות נתניהו לא חודשו המגעים לשחרורו של שליט, לאחר שהופסקו עם כשלון השיחות בתום כהונת ממשלת אולמרט. מאז שב ודרש החמאס, בדרכים עקיפות, לחדש את המשא ומתן, ואף הצהיר כי יעניק לממשלת ישראל החדשה זמן להתעדכן בפרטי העסקה. ואולם, לנתניהו עצמו לקח זמן למנות מחליף לעופר דקל, שליחו של אולמרט לשיחות, אשר סיים את תפקידו לפני כחודשיים.

מנסים לקבל אות חיים

בשבוע שעבר מונה הדס לתפקיד "אחראי תיק שליט", וקיבל הנחיות מראש הממשלה לצאת למצרים במטרה להניע מחדש את השיחות. במקביל, גם המצרים עשו צעד משמעותי לקידום השיחות - במינויו של קצין מצרי בדרגת גנרל, שיוצב בעזה ויקבל סמכויות תיווך בחידוש העסקה. בלשכת שר הביטחון אהוד ברק הגדירו את המהלך כ"צעד חיובי ומשמעותי לקידום השיחות".

היום ייפגשו הוריו של גלעד שליט לראשונה עם הדס, לאחר ששבו מניו יורק. מקורבים למשפחה אמרו אתמול כי לפגישה יש חשיבות גדולה בעיניהם וכי הם נחושים לנסות ולקבל אות חיים מבנם. מייד לאחר הפגישה צפוי הדס לצאת למצרים - שם יערוך פגישה ראשונה עם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן, כדי לחדש את המגעים לשחרור גלעד.

הווידאופדיה: גלעד שליט