פלסטיני נפצע מיידוי אבנים של מתנחלים

כשברקע חשש המתנחלים מפינוי מאחזים צפוי, המתיחות ביהודה ושומרון עולה הלילה מדרגה. לפנות בוקר נפצע קל פלסטיני כתוצאה מיידוי אבנים של מתנחלים רעולי פנים בסמוך לקדומים. הפלסטינים טוענים: לפחות 6 נפצעו, בהם אחד באורח קשה. בימין הקיצוני מאיימים: "הרדיפה והאפליה נגד תושבי המאחזים תוביל למעשי אלימות נוספים"

הפצוע בתקרית (סוכנות הידיעות הפלסטינית)

מה קרה לפנות בוקר סמוך לקדומים: לינץ' של מתנחלים בפלסטינים או אירוע קל ומקומי? תלוי את מי שואלים.

הפלסטינים טוענים כי כ-15 פועלים הותקפו הלילה במארב מתוכנן של מתנחלים. לדבריהם, הם היו בדרכם לעבודה בישראל, כשלפתע המיני-ואן בו נסעו הותקף. לטענת הפלסטינים, אחד מהפועלים נפצע קשה בראשו כתוצאה מאבן שנזרקה על ידי מתנחל רעול פנים.

"בסמוך לשעה חמש לפנות בוקר תקפה חבורת מתנחלים כמה פלסטינים שהיו באזור", אמר הבוקר רסאן דורלוס, האחראי ברשות על מה שמכונה "תיק ההתנחלויות" לתקשורת הפלסטינית. לדבריו, "עלי א-סאדה, בן 44, נפצע קשה בראשו, וארבעה נוספים נפצעו באורח בינוני", שגם את שמם הוא ציין. כל הפצועים, על פי הדיווח, פונו לקבלת טיפול בבית חולים בסמוך למקום.

הדיווח מהמשטרה ומצה"ל מספר סיפור קצת שונה: לדברי מפקדת מחוז שומרון ויהודה, מספר מתנחלים הבעירו צמיגים במספר מוקדים. באחד המקרים בכביש 55 סמוך לקדומים וקרני שומרון התבצע יידוי אבנים כתוצאה ממנו נפגע אדם באופן קל בלבד.

מרזל: "ביבי וברק מבעירים את השטח"

בנוסף דווח כי המתנחלים תקפו מספר חיילים אך אלו לא נזקקו בטיפול. כל זה קורה כשברקע חששם של המתנחלים מפינויים של מספר מאחזים על רקע הצהרות הממשלה בנושא.

לגורמי הימין אין ספק מי אחראי לאלימות. "ביבי וברק מבעירים את השטח", אמר הבוקר פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל. "הרדיפה והאפליה נגד תושבי המאחזים תוביל למעשי אלימות נוספים".