לקראת תרגיל פיקוד העורף: חיזבאללה מעלה כוננות

הארגון הלבנוני הודיע לכל פעיליו, בהנהגה הצבאית והמדינית, להיכנס ל"מצב חירום" לקראת תרגיל פיקוד העורף בישראל - כך מדווחים כלי תקשורת של הארגון. "חיזבאללה בכוננות חסרת תקדים", דווח

דגל חיזבאללה על הגבול. מעלים כוננות (רויטרס)

"נערכים לכל תרחיש": הנהגת חיזבאללה הורתה לפעילי השטח להעלות את רמת הכוננות לרמת "חירום", הרמה הגבוהה ביותר להגדרתה, לקראת תרגיל "נקודת מפנה" של פיקוד העורף, שיתקיים בישראל השבוע - כך מדווחים כלי התקשורת של הארגון, וכלי תקשורת לבנוניים נוספים.

על פי הדיווח, "אלפי פעילי הארגון, ביחידות השונות, קיבלו הוראה להעלות את רמת הכוננות עד למועד סיום התרגיל בישראל". בחיזבאללה נערכים לאפשרות שה"תרגיל הישראלי יימשך גם עד ה-16 ביוני".

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי "בצידו הלבנוני של הגבול נרשמת היערכות חסרת תקדים לקראת התרגיל בישראל". על פי הדיווח, גם צבא לבנון וכוחות יוניפי"ל מתכוונים להיערך לתרגיל - ויפרסו 25 אלף חיילים באזור הגבול. "כל מנגנוני הביטחון הלבנוניים נערכים לכך", דווח בעיתון.

בחיזבאללה שבים ומדגישים היום את החשש מפני מה שהם מגדירים "ניסיון של ישראל לנצל את התרגיל לתקוף בלבנון, או לבצע פעולה מיוחדת". על כן, מצהירים היום בפומבי בארגון כי כל גופיו, לרבות הזרוע המדינית, נערכים לכך בהתאם. "היחידות השונות תוגברו בלוחמים, והארגון יהיה במצב כוננות מלא למשך ימים שלמים", אומרים בחיזבאללה.

בארגון הוציאו גם הנחיות מפורטות וספציפיות לפעילים השונים - ובהן גם אזהרה מפני רשתות ריגול.

נסראללה: לא צפוי עימות קרוב עם ישראל

ולמרות היערכותו חסרת התקדים של חיזבאללה, הדגיש אמש מנהיג הארגון חסן נסראללה, כי הוא אינו צופה עימות נוסף עם ישראל בקרוב. "אופציה של עימות צבאי מול ישראל, גם אם היא קיימת, היא לא סבירה", אמר נסראללה בנאום לרגל "חג ההתנגדות", אותו ציין אמש חיזבאללה. עם זאת, ציין נסראללה כי במידה והארגון יזכה בבחירות הקרובות בלבנון, אירן תסייע ללבנון כולה בהתחמשות.

נסראללה האשים את ישראל גם ב"רשתות הריגול", לכאורה, שנחשפו בשבועות האחרונים בלבנון. "ישראל חוזרת למדיניות החיסולים כפי שעשתה עם עימאד מורניייה, באמצעות רשתות ריגול שנחשפו בתקופה זו בלבנון", אמר. הוא האשים גם את ישראל כמי שעומדת מאחורי קשירתו של חיזבאללה לרצח רפיק אל-חרירי, כפי שפורסם בשבוע שעבר בשבועון הגרמני "דר-שפיגל".

 

הווידאופדיה: חסן נסראללה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה

צפו בקטעי הווידאו הנצפים ביותר השבוע

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר