ערב חג בדרום: 2 פצמ"רים התפוצצו באזור עוטף עזה

לאחר שבוע של שקט - שבו הדי הפיצוצים לאזור גדר המערכת: 2 פצצות מרגמה התפוצצו, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ההערכה: הירי בוצע על רקע חיסולו של בכיר החמאס בגדה. רק בשבוע שעבר תקף צה"ל שכונות בעזה בתגובה לירי הקסאמים

שוב קסאם בערב החג (אימג'בנק - gettyimages)

שוב חג בצל הרקטות: שתי פצצות מרגמה נורו בשעות הצהריים לעבר שטחי ישראל, ונחתו בשטח פתוח באזור יישובי עוטף עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. ההערכה היא כי הירי שבוצע היום בא בתגובה לחיסולו של בכיר החמאס בגדה המערבית, עבד אל-מג'יד דודין.

בשבוע שעבר התפוצצה רקטת קסאם בלב העיר שדרות, ופגעה במחסן בחצר בית. שני בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לרכוש, אולם למרבה המזל בעלי הבית לא שהו בו בזמן נחיתת הרקטה. תושבים רבים התאספו במקום והביעו כעס על כך שלדבריהם, "לממשלה יש תחושה שהמלחמה נגמרה - אבל אנחנו עדיין חווים אותה".

עוד באותו הערב תקף צה"ל שכונות בלב רצועת עזה - לראשונה מאז מבצע "עופרת יצוקה". כלי טייס של חיל האוויר תקפו שכונות ממזרח ומדרום לעיר עזה, וכן מנהרות בציר פילדלפי על גבול מצרים.

חמאס הבטיח: נטפל במשגרי הקסאמים

בעקבות חידוש הירי לעבר ישראל, התחייב החמאס "לטפל נקודתית במשגרי הקסאמים", שלטעמו פוגעים באינטרס הלאומי הפלסטיני. בדיווח שפורסם בעיתון "אל-חייאת" הלונדוני בסוף השבוע שעבר, נטען מפי מקורות פלסטיניים כי הארגון חושש שירי ספורדי ובלתי מתואם "יפגע באינטרס הלאומי וביציבות המצב הביטחוני ברצועת עזה". על פי הדיווח, "הפעולות הנקודתיות יטופלו", ומשרד הפנים ימנע את שיגור הרקטות לעבר ישראל.

ברצועה אומרים כי הארגונים החמושים הביעו את מחויבותם להפסקת אש, מייד עם סיום מבצע "עופרת יצוקה". עם זאת, מאז סיום המבצע, הביעו מספר ארגונים חמושים את אי-שביעות רצונם מהמצב שנוצר, ומכך שחמאס מצר את ידיהם בכל הנוגע לפעולות נגד ישראל.