דרמה בנתב"ג בעקבות התרעה על פצצה

שיחת טלפון אנונימית למשרדי חברת התעופה BMI בלונדון, שדיווחה על פצצה שהוטמנה במטוס החברה שעומד להמריא מישראל, עוררה הלילה דרמה בנמל התעופה בן גוריון. כוחות הביטחון סרקו את המטוס וסביבותיו ותישאלו בצורה מעמיקה את כל הנוסעים. רק כעבור למעלה מ-3 שעות הוזם החשד, והמטוס הורשה להמריא בדרכו לבריטניה

מאז ומתמיד כוחות הביטחון ראו את מטוסי הנוסעים כאחד מהיעדים האטרקטיביים ביותר עבור ארגוני הטרור בעולם. לכן, על כל חשש לאיום על מטוס שבו ישנם ישראלים - ולו הקטן ביותר - לא לוקחים שום סיכונים. זה בדיוק מה שקרה הלילה בנמל התעופה בן-גוריון.

טלפון אחד הצליח לגרום ללא מעט חששות בקרב כוחות הביטחון בנתב"ג ולנוסעים באחת מהטיסות שעמדו להמריא מהשדה: שיחת הטלפון הגיעה מלונדון. על הקו היה נציג חברת התעופה BMI הבריטית. נציג החברה הבריטית עידכן את רשות שדות התעופה על טלפון אנונימי שהתקבל במשרדי החברה.

חטיבת הביטחון של רשות שדות התעופה הוקפצה

על פי הדיווח של אנשי BMI, המתקשר האנונימי הודיע כי על טיסה של חברת התעופה מתל אביב ללונדון הוטמנה פצצה שעתידה להיות מופעלת לאחר ההמראה. הטיסה הייתה אמורה לצאת בשעה 19:20. בנתב"ג החליטו לא לקחת סיכונים, והטיסה עוכבה בלמעלה מ-3 וחצי שעות.

חטיבת הביטחון של רשות שדות התעופה הוקפצה לטפל בתקרית. כל הנוסעים שהיו אמורים לטוס תוחקרו ארוכות על ידי כוחות הביטחון. בנוסף, גם הכבודה נבדקה לעומק על ידי מכונות השיקוף ובאמצעים טכנולוגיים אחרים, כדי להסיר כל חשש להימצאות של חומרי נפץ.

לאחר כמה שעות של חרדה וחשש ברשות שדות התעופה סימנו "וי" גם על התקרית הזו. "החשד הוזם", נמסר הלילה מרשות שדות התעופה. המטוס, על אף האיחור הלא ממש אופנתי המריא ועשה את דרכו, כמתוכנן לבירת אנגליה.