השיטה החדשה של המתנחלים: מאחזים בתוך מערות

השבוע הוצאו צווי פינוי לעשרה מאחזים בלתי חוקיים. התמונות שלפניכם מתעדות לא רק כיצד מקימים מחדש כל מאחז שפונה, אלא גם כיצד איך מקימים מאחזים בתוך מערות כדי להקשות על הפינוי. צפו בתיעוד המיוחד

ספק אם כשבממשל אובמה מדברים על פינוי מאחזים, יודעים שם שבעצם מדובר גם בפינוי מערות. התמונות שאנו מפרסמים הערב מתעדות את אחד המאחזים באזור קדומים: צעירי המתנחלים חפרו והוציאו דליים של עפר ואבנים, העבודות נמשכו כמה שבועות עד לפינוי מתחם של כמה מטרים רבועים - בתוך צלע ההר.

"זה כורח המציאות", מסבירים המתנחלים. "הממשלה מקפיאה את הרחבת היישובים הגדולים וגם רודפת את המאחזים הקטנים, כל מבנה מאולתר שהקמנו הוחרב, ולכן אנחנו מקימים מאחז שלא ניתן יהיה להרסו", הם מוסיפים.

 הם ישנים על מזרונים על הרצפה, התאורה כוללת עששית ונרות - ואת המדפים הם חצבו באבן. "גם בימי הרומאים הם ברחו למנהרות", הם אומרים בהתרסה, "אנו מרגישים כי גם השלטון הנוכחי רודה בנו".

"גם הפלסטינים בונים"

כך למשל, במאחז שבות עמי - מייד אחרי שהצבא עזב, מגיעה "סיירת מתנדבים", דווקא מתוך הקו הירוק, מתל אביב ומגבעתיים, ומביאה באופן פרטי מזרנים וציוד כדי להתחיל הכל מחדש.

כך גם במאחז מעוז אסתר שנהרס כמה פעמים: אותם כלי רכב מגיעים כמה שעות אחרי הפינוי, אפילו בשעות הלילה, עוברים את המחסום - ומתחילים שוב באיוש המאחז.

לצד מאבק בשטח מתכננים כאן גם מאבק משפטי בצווי הפינוי. "יש לנו מסמכי בעלות", הם אומרים, וגם מתכוונים לפנות לבית המשפט בטענה גם גם בצד הפלסטיני יש מקרים רבים של בנייה בלתי חוקית.