200 ק"ג חומר נפץ נחשפו מדרום לתעלת סואץ

כוחות הביטחון המצריים ממשיכים במאמציהם למנוע את הפיגוע הגדול שמאיים על אזור הגבול עם ישראל: מצבור נשק ענק של 200 ק"ג נחשף מדרום לתעלת סואץ, שבוע בלבד לאחר חשיפתו של מצבור נשק גדול עוד יותר. הערכה: חומר הנפץ יועד להגיע לרצועת עזה

מנהרה שנחשפה לאורך הגבול. הנשק אמור היה להגיע לרצועה (אימג'בנק - gettyimages)

אזור לוהט: כוחות הביטחון במצרים חשפו מצבור של 200 קילוגרמים של חומר נפץ, שהוחבא באחד הכפרים מדרום לתעלת סואץ - כך מדווחות היום סוכנויות הידיעות. מקורות ביטחוניים במצרים מעריכים כי חומרי הנפץ יועדו להגיע בסופו של דבר לרצועת עזה. בנוסף, הרסו כוחות הביטחון המצריים שתי מנהרות להברחת נשק בסמוך למעבר הגבול רפיח.

רק בשבוע שעבר, הודיעו במצרים על חשיפת מצבור נשק אחר - בצפון סיני, בסמוך לגבול עם ישראל. גם מצבור הנשק הזה היה מיועד להגיע לרצועת דרך המנהרות, והוא כלל, בין היתר יותר מ-260 רקטות, יותר מ-2,050 מרעומי נפץ, שלושה טילים נגד מטוסים ועשרות פגזים. עוד נתפסו במקום רימוני יד רבים, מוקשים, תחמושת וחומר נפץ רב.

מקור ביטחוני מצרי שהתייחס לתפיסת האמל"ח לא ציין האם הרקטות היו מיועדות לחמאס או לארגון פלסטיני אחר והוסיף כי לא נתפסו חשודים במקום המסתור.

לפני כחודש נחשף ניסיון הברחת נשק ממצרים אל שטחי הגדה המערבית. ערנותם של עובדי המכס והמע"מ במסוף הגבול בטאבה מנעה בסופו של דבר את ההברחה וחשפה אמצעי לחימה רבים שהוסתרו בתוך משלוח של מוטות ברזל ממצרים לגדה.