הבוקר: צה"ל הרג שני מחבלים סמוך לגדר המערכת

באזור מעבר כרם שלום זיהה כוח של גדוד הסיור המדברי שני מחבלים שהתקרבו לגדר. החיילים הסתערו לעברם ובמהלך חילופי האש פגע הכוח בחולייה והרג שני מחבלים. לא היו נפגעים לכוחותינו. גורם בפיקוד הדרום: "זה יכול היה להסתיים בתוצאה קשה אלמלא הפעילות הטובה של הכוח"

שוב לא שקט ברצועה: שני מחבלים נהרגו הבוקר מאש כוחות צה"ל, שעה שניסו להתקרב לגדר המערכת. לוחמי גדוד הסיור הבדואי זיהו הבוקר בסיוע תצפיתניות של אוגדת עזה, חוליית מחבלים מתקרבת לגדר המערכת באזור כרם שלום שבדרום הרצועה.

הכח חצה את הגדר, הסתער לעבר המחבלים, ובין הצדדים התנהלו חילופי אש - בסיומם, דיווח הכח על פגיעה בשני מחבלים. הכח חזר לשטח ישראל ללא נפגעים. ההערכה בצה"ל היא ששני המחבלים, שנשאו על גופם רימונים, אפודי מגן ורובים מסוג קלצ'ניקוב, הגיעו להניח מטען חבלה שנועד לפגוע בחיילי צה"ל.

בשעות הצהריים הודיע ארגון הג'יהאד האיסלאמי כי שני הפלסטינים שנהרגו בהיתקלות היו פעילים בארגון. "יאסר ג'אסר ועבד אל-מג'יד סאלח נהרגו במהלך פעילות ג'יהאדית", נמסר בהודעה שפרסם הארגון.

שביעות רצון בצה"ל: אנחנו ערוכים לאירועים כאלה

בצה"ל מרוצים מתוצאות הפעילות. גורם בפיקוד הדרום אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "יש נסיונות של גורמי טרור לנסות לבצע פיגוע לאורך הגבול, אך הכוחות שמסיירים באזור ערוכים לאירועים מהסוג הזה". המקור הביע סיפוק מהפעילות. "הכוח פעל בצורה טובה מאוד, בעירנות ובמקצוענות והתוצאה מדברת בעד עצמה. זה יכול היה להסתים בתוצאה קשה אלמלא הפעילות הטובה של הכוח".

השבוע, בעקבות חידוש ירי הקסאמים לעבר ישראל, תקפו כלי טייס של חיל האוויר שכונות ברצועת עזה - לראשונה מאז מבצע "עופרת יצוקה". הפלסטינים דיווחו כי שכונות במזרח העיר עזה הותקפו, וכן מנהרות להברחת אמצעי לחימה.