חיל האוויר תירגל תקיפה אירנית

חיל האוויר ביצע השבוע תרגיל ענק ויוצא דופן שכלל את כל המערכים: טייסות, נ"מ וכוחות קרקע. המטרה: תרגול מלחמה בכל החזיתות, כולל אירן. על תוצאות התרגיל אנו מנועים לדבר, אבל שר הביטחון אומר: "יש על מי לסמוך"

 מעלים הילוך? חיל האוויר סיים אתמול תרגיל חיילי רחב היקף שכלל את "כל התסריטים האפשריים". בין השאר תרגלו הטייסים פעילות בכל הזירות, לרבות אירן. כמו כן דימה הצבא מתקפת טילים מכל החזיתות - מצפון הארץ ועד דרומה.

התרגיל הענק כלל לא רק את הטייסות המבצעיות של חיל האוויר, אלא גם את מערך הקרקע והנ"מ. על תוצאות התרגיל שנמשך ארבעה ימים, עדיין אסור לדבר, אך שר הביטחון אהוד ברק כבר התייחס לנושא בפומבי והביע שביעות רצון. "היה תרגיל חשוב וטוב", אמר ברק. "מה שראינו מחזק את ביטחוננו שיש על מי לסמוך".  

לא מדובר בפעם הראשונה בה חיל האוויר מתרגל תקיפה מול איום אירני, כל זאת למקרה שבו תתקבל החלטה לפעול נגד מטרות במדינה העוינת.

לפני מספר חודשים צוטט העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" גורמים בכירים בארה"ב, שדווחו כי חיל האוויר הישראלי קיים תרגל צבאי בהשתתפות מטוסי קרב ומסוקים, שדימה מתקפה על מתקני הגרעין של מחמוד אחמדינג'אד.

אירן: טיל חדש שוגר בהצלחה

אתמול הודיעה טהרן כי שיגרה בהצלחה טיל קרקע-קרקע בעל טווח של כ-2,000 ק"מ. זאת במסגרת ניסוי ביטחוני בטיל שעלול לאיים על ישראל.

"הטיל 'סג'יל 2' בעל טכנולוגיית העילית שוגר היום ופגע במטרה בצורה מדויקת", אמר נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד במהלך ביקור שערך במחוז סמנן שבצפון המדינה. במחוז הזה, על פי סוכנות הידיעות האירנית "אירנה" נערך השיגור המוצלח.

אם אכן הדיווח הזה נכון, הרי שגם מדינת ישראל נמצאת בטווח הטיל שכן המרחק בין ישראל לטהרן אינו גדול מ-1,500 ק"מ. ניסוי כזה הינו בבחינת "עליית מדרגה" נוספת במלחמה הצבאית הקרה המתנהלת בין ירושלים לטהרן, כשברקע שאיפתה של אירן להגיע לכדי יכולת גרעינית צבאית שתאיים על ישראל. 

אם טווח הטיל "סג'יל 2" הוא באמת בעל טווח של כ-2,000 ק"מ כפי שטוענים האירנים, הרי שהוא כמעט ומשתווה לטיל האירני "שיהאב 3" הנתפס בישראל כאיום המרכזי עליה בלוחמת הטילים.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר