ועדת השרים לענייני שליט לא התכנסה אפילו פעם אחת

האם מדינת ישראל באמת עושה הכל להשיב את גלעד שליט? עדיין לא נמצא מחליף למתווך עופר דקל, ו-ועדת השרים שהוקמה במיוחד לטיפול בנושא לא התכנסה פעם אחת מאז כינונה של ממשלת נתניהו. אולי בגלל זה באמת צריך תפילה של הרב אלישיב למען גלעד

התמונות שפורסמו אמש בהן נראה נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, מגיע לקבל ברכה מהרב אלישיב בירושלים, מסמלות אולי יותר מכל - ייאוש. הבקשה לקבל תמיכה ותפילה מעלה את השאלה: מה הסיכויים שעסקה לשחרור גלעד באמת תצא לפועל בקרוב.

עופר דקל, השליח המיוחד לעסקה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, סיים את תפקידו לפני חודש ימים. ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו, מינה "ועדת היגוי" שתגבש דרכים וגישות חדשות, וכן תבחן כל אפשרות לדון בעסקה. הצוות הזה מורכב, זולת נתניהו, גם שר הביטחון אהוד ברק וכן השרים יוסי פלד, דן מרידור, ומשה (בוגי) יעלון.

הבעיה היא שהצוות הזה עדיין לא התכנס פעם אחת, ומדובר בקיפאון מוחלט בשיחות על העסקה. רק עכשיו, למעשה, החליטו לחפש מחליף לעופר דקל. השם הראשון שעלה היה חבר הכנסת מ"קדימה", ישראל חסון - לו יש קשרים טובים מאוד עם הצמרת הביטחונית המצרית והבנה של שנים רבות עם המציאות במזרח התיכון - נתונים שיכולים להועיל כמובן.

ועדת האתיקה יכולה לאשר

הבעיה היא שהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, קיבל פנייה מלשכת ראש הממשלה, בחן אותה, ולא אישר את מינויו של חסון לתפקיד - מחשש לניגוד אינטרסים. מה הפתרון? נתניהו החליט לצרף את חסון לוועדה המיוחדת שדנה בנושא - ואשר עדיין לא התכנסה פעם אחת.

ועדת האתיקה של הכנסת יכולה לאשר את מינויו של חסון, או לפחות להמליץ עליו לתפקיד, אך עד היום לא נעשתה פנייה שכזו אליה. גם שמו של אלוף משנה במילואים ליאור לוטן הועלה כאפשרות למינוי לתפקיד השליח לשיחות, אך החלטה טרם התקבלה.

ממשרד המשפטים התקבלה התגובה הבאה: "נבקש להבהיר באופן חד משמעי כי לא היו דברים מעולם. לא היתה כל פניה שכזאת מראש הממשלה (כנטען בפרסום) וממילא לא היתה כל פסילה. הפרסום הוא בגדר עורבא-פרח. מצער שהדברים לא נבדקו עמנו בטרם פרסומם".

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר

הווידאופדיה: גלעד שליט