חיילי צה"ל מתעללים - ומעלים לרשת

מזובור אכזרי במיוחד לקצין שחתם קבע ועד דרך כואבת ולא משעשעת להעיר חבר לחדר, כך נראה צה"ל בשנת 2009 - אם לשפוט על פי רשת האינטרנט. החיילים מעלים סרטונים עם תמונות מביכות למדי מהנעשה בתוך בסיסי צה"ל ובצבא, כך נראה, מתקשים להתמודד עם התופעה המדאיגה

לאחרונה נדמה כי לחיילי צה"ל יש זמן מיותר. אולי זאת כמות האימונים שירדה, אולי רמת השיעמום שעולה, אבל חיילינו האמיצים לא מפסיקים להעלות תמונות פרובוקטיביות או מביכות לרשתות חברתיות כמו פייסבוק ודומותיה. סרטונים שעולים לאחרונה באתר שיתוף הווידאו יו-טיוב מעלים חשש כי לא מדובר רק בהלצות ובצחוקים - אלא לעתים בעבירות על חוקי צה"ל והתעללות של ממש.

אחד הסרטונים שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט נקרא בשם "אסור לרצות קבע!!". בסרטון נראים חיילים וחיילות שמבצעים "זובור" בקצין שנכנס לשנת הקבע.

הקצין, שלובש בגדים אזרחיים, מקבל יחס שאסור על פי הפקודות להעניק גם לעציר ביטחוני. החיילים קושרים את ידיו עם אזיקונים, על פיו מדביקים נייר דבק ומתעללים בו כשהוא שוכב על הרצפה. ניתן לראות כיצד החיילים והחיילות לא מתביישים להפגין את "כישוריהם" אל מול המצלמות, הם צוחקים ומתעללים בקצין חסר הישע ללא בושה.

"שרפנו את חברנו ההודי"

בסרטון אחר נראים חיילים בסדיר בחדר המגורים, כשהם מעירים בדרך כואבת במיוחד את חברם לחדר. "שרפנו את חברנו ההודי מהצבא, עכשיו גם הבב-בובה שלו הולך על גחלים", כתב באתר מי שהעלה את הסרטון. כתב - וביצע.

ה"חברים" של אותו חייל מגלגלים ניירות, שמים אותם בין אצבעות הרגליים של החייל הישן ומבעירים בעזרת מצית. החייל כמובן מתעורר בבהלה, ומיותר לציין שהוא ממש לא נראה משועשע מהתקרית המצולמת.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל רואה בחומרה כל פעולה הנוגדת את ערכי צה"ל ורוח צה"ל. הסכנות הגלומות בשימוש ברשת האזרחית בניגוד לפקודות מיידיות וברורות. בצה"ל מתמודדים עם תופעות אלה באמצעות הגברת המודעות, באמצעות אכיפה ובאמצעות מתן הדרכה מתאימה".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

תיעוד: חיילים מגדוד שמשון מבעירים את חבריהם

חשיפה: חמאס אוסף מידע אישי על חיילי צה"ל