המצרים חשפו מצבור נשק גדול בסיני

מצדו המצרי של רפיח נמשכת הפעילות המצרית למנוע הברחות נשק לתוך רצועת עזה, והבוקר נמנע ניסיון נוסף בצפון האי סיני. 266 רקטות, 3 טילים נגד מטוסים ועשרות מוקשים, רימונים ופגזים נחשפו במצבור ענק. מקום המסתור נמצא נטוש, אך ההערכה היא שהוא יועד לארגוני הטרור ברצועת עזה

סליק תחמושת, ארכיון (חדשות 2)

ארבעה חודשים לאחר סיום מבצע עופרת יצוקה בעזה, נמשכים המאמצים מהצד הפלסטיני להבריח אמצעי לחימה לתוך הרצועה. העיתון "אל-קודס אל-ערבי", היוצא לאור בלונדון, דיווח הבוקר על מצבור נשק גדול שחשפו כוחות הביטחון במצרים בצפון סיני, סמוך לגבול עם ישראל.

מצבור התחמושת והנשק שהיה מיועד להגיע לרצועה דרך מנהרות ההברחה, כלל בין היתר יותר מ-260 רקטות, 2,050 מרעומי נפץ, 3 טילים נגד מטוסים ועשרות פגזים. בנוסף, נתפסו במקום רימוני יד רבים, מוקשים, תחמושת וחומר נפץ רב.

מקור ביטחוני מצרי שהתייחס לתפיסת האמל"ח לא ציין האם הרקטות היו מיועדות לארגון חמאס, השולט ברצועת עזה או לארגון פלסטיני אחר והוסיף כי לא נתפסו חשודים המקום המסתור.

רק לפני כחודש נחשף ניסיון הברחת נשק ממצרים אל שטחי הגדה המערבית. ערנותם של עובדי המכס והמע"מ במסוף הגבול בטאבה מנעה בסופו של דבר את ההברחה וחשפה אמצעי לחימה רבים שהוסתרו בתוך משלוח של מוטות ברזל ממצרים לגדה.