המשחק החדש של חיילי צה"ל במחסום

משחקים בנשק - תרתי משמע: לרשת האינטרנט הועלו בתקופה האחרונה מספר סרטונים של חיילי צה"ל המתעדים את עצמם משחקים בנשק עם מחסנית ב"הכנס", ואף מכוונים אותו לעבר חבריהם. המשחק המסוכן אמור לדמות את משחק הווידאו הפופולרי "דום". דובר צה"ל: "צה"ל רואה בחומרה כל פעולה הנוגדת את ערכיו"

כל יוצא צה"ל יודע: "פקודות הצבא נכתבו בדם". אבל על פי הסרטונים שמצאנו ברחבי הרשת, משחק מסוכן בנשק הוא דבר כמעט יומיומי אצל חיילי צה"ל, גם באזורים מבצעיים ומסוכנים.

בסרטון שהועלה לאתר שיתוף הקבצים יו-טיוב, נראים חיילים במחסום כשהם מדמים את משחק המחשב "דום" - עם נשק חי. "דום" הוא משחק וידאו פופולרי מאוד בעולם, שבו המטרה היא להרוג כמה שיותר אויבים. זווית הצילום היא דרך קנה הרובה, וכשהשחקן מבחין בדמות שעליו להרוג, הרובה נדרך והוא יורה לעברה.

בסרטון ניתן לראות את החייל מכוון את נשקו האישי מסוג M-16 לעבר חבריו, מחליף מחסניות, מבצע משחק מסוכן מאוד בנשק - ולמעשה, יורה לערך הצבאי "טוהר הנשק" ברגל.

צה"ל רואה בחומרה כל פעולה הנוגדת את ערכיו

בתקופה האחרונה פירסמנו לא אחת סרטונים שהעלו חיילים בצה"ל ובמג"ב לאינטרנט, ובהם הם עוברים על פקודות צה"ל, על ערכי צה"ל, פוגעים בתדמית הצבא ולעיתים אף מסכנים חיים. 

אתמול חשפנו כיצד מקבלים חיילי צה"ל ב"זובור" קצין שנכנס לשנת קבע.רק לפני כמה שבועות חיילים מגדוד שמשון העלו לאתר האינטרנט יוטיוב, סרטונים בהם מתועדים חיילים שמנסים להבעיר את הישבנים של חבריהם בזמן שהם ישנים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל רואה בחומרה כל פעולה הנוגדת את ערכי צה"ל ורוח צה"ל. הסכנות הגלומות בשימוש ברשת האזרחית בניגוד לפקודות מיידיות וברורות. בצה"ל מתמודדים עם תופעות אלה באמצעות הגברת המודעות, באמצעות אכיפה ובאמצעות מתן הדרכה מתאימה".

תיעוד: מופע הסקס של תיאטרון צה"ל